• سرعت بسیار پایین هارد در فایل های کوچک

  4 پاسخ behnam cp (آغازکننده) کامپیوتر و اینترنت

  سلام
  من یه هارد یک ترا adadta خریدم که موقع انتقال اطلاعات فایل های کوچک مانند صفحات سیو شده اینترنت سرعتش بسیار پایین است(زیر یک مگابایت بر ثانیه حتی گاهی حدود 200 کیلوبایت !!!!) ولی موقع انقال فایل هی صوتی و تصویری معمولی(حدود 20 مگابایت) است کسی می تونه راهنمایی کنه علت از چیه؟؟(هنگام انتقال داده ها در هارد اینترنال تست کردم درست و معمولی بوده).ممکنه اشکال از هاردی که خریدم باشه؟
  (لازم به ذکر است سیستمی ازش استفاده می کنم سیستم ضعیفی است برای مثال رمش 2 گیگ است )
  ممنونم

 • امیر قاسمی 2 هفته پیش و 6 روز قبل

  اشکال از هاردی که خریدید نیست.

  انتقال یک فایل بزرگ از یک هارد داخلی به خارجی مثلا ۵۰۰ مگابایت تنها یکبار فرآیند باز کردن، خواندن و‌ نوشتن‌ روی دیسک جدید را انجام میدهد به همین خاطر فرآیند خیلی سریع است.

  در صورتی که برای ۱۰۰۰ فایل ۵۰۰ کیلوبایتی این فرآیند ۱۰۰۰ بار تکرار میشود.
  علاوه بر این محدودیت پورت USB را هم در نظر داشته باشید که شبیه نوشیدن با نی است و جریان اطلاعات محدودی همزمان عبور میکند.

  علت سرعت بالا در خود هارد اینترنال هم طبیعی است چون ۴۵ برابر در خود حافظه سریعتر است.

  شما میتوانید فایلها را در مبدا gzip کنید و بعد یک فایل را منتقل کنید، کمی سریع تر است.


به شبکه اجتماعی محفل خوش آمدید. گروه: «شبکه اجتماعی محفل»

 • behnam cp 2 هفته پیش و 5 روز قبل

  امیر قاسمی : اشکال از هاردی که خریدید نیست. انتقال یک فایل بزرگ از یک هارد داخلی به خارجی مثلا ۵۰۰ مگابایت تنها یکبار فرآیند باز کردن، خواندن و‌ نوشتن‌ روی دیسک جدید را انجام میدهد به همین خاطر فرآیند خیلی سریع است. در صورتی که برای ۱۰۰۰ فایل ۵۰۰ کیلوبایتی این فرآیند ۱۰۰۰ بار تکرار میشود. علاوه بر این محدودیت پورت USB را هم در نظر داشته باشید که شبیه نوشیدن با نی است و جریان اطلاعات محدودی همزمان عبور میکند. علت سرعت بالا در خود هارد اینترنال هم طبیعی است چون ۴۵ برابر در خود حافظه سریعتر است. شما میتوانید فایلها را در مبدا gzip کنید و بعد یک فایل را منتقل کنید، کمی سریع تر است.

  خیلی ممنونم آقای قاسمی

 • محمد علی 2 هفته پیش و 5 روز قبل

  فرمایشات مهندس کاملا صحیح. تکرار نمی کنم. تازه اگه آنتی ویروس هم باشه میخواد یکی یکی بررسی بشه دیگه زمان میبره حسابی. البته در هارد های جدید بافر ِ هارد بالا تره و سرعت گردش بالاست و این تغییرات کمتر به چشم میاد. وقتی در خود هارد داری انتقال میدی در واقع فایل جابجا نمیشه. سیستم آدرس دهی یه آدرس جدید به همون فایل میده. برای همین سرعت بالاتر ه... البته همه چیز هم خود هارد نیست. ممکنه سیستم از جای دیگه ضعیف باشه. رم هم موثر و cpu هم برای تک تک فرمان‌های ورودی خروجی موثر هست. به نظرم محدودیت و گلوگاه در هارد نیست عوامل مختلف باس بررسی بشه

 • behnam cp 2 هفته پیش و 5 روز قبل

  محمد علی : فرمایشات مهندس کاملا صحیح. تکرار نمی کنم. تازه اگه آنتی ویروس هم باشه میخواد یکی یکی بررسی بشه دیگه زمان میبره حسابی. البته در هارد های جدید بافر ِ هارد بالا تره و سرعت گردش بالاست و این تغییرات کمتر به چشم میاد. وقتی در خود هارد داری انتقال میدی در واقع فایل جابجا نمیشه. سیستم آدرس دهی یه آدرس جدید به همون فایل میده. برای همین سرعت بالاتر ه... البته همه چیز هم خود هارد نیست. ممکنه سیستم از جای دیگه ضعیف باشه. رم هم موثر و cpu هم برای تک تک فرمان‌های ورودی خروجی موثر هست. به نظرم محدودیت و گلوگاه در هارد نیست عوامل مختلف باس بررسی بشه

  ممنونم از شما. میشه در مورد تاپیک زیر هم منو راهنمایی کنید خیلی سپاسگذارم
  https://mahfel.com/topic/598