• جن وجود داره؟

  154 پاسخ آغازکننده 🏅

  ایا همانطور که در قران امده "جن " وجود داره؟
  تجربه ای داشتی ؟
  جن دیدی؟

 • مهدی . 2429 پاسخ 🏅🏅🏅🏅🏅 1 سال و 2 ماه قبل

  من قران قبول دارم پس به نظرم وجود داره. حالا قران رو هم در نظر نگیریم وجود موجودات دیگه چه تو سیاره‌های دیگه چه تو دنیا‌های موازی کنار ما زیاد دور از ذهن نیست


امضای خدا پای برگه آرزوهاتون


زَخـمے بـہ او بزن، عمیـق تر از اِنــزوا :)


لبخندت برقرار ... محفلت گرم ... شادیت همیشگی ♥️ گروه: «Marya group♥️»

 • Sara Eti 3002 پاسخ 🏅🏅🏅🏅🏅 1 سال و 2 ماه قبل

  وجود داره وقتی چشاتو میبندی از بالا گوشه ی سقف نگات میکنه پاهاتم از پتو بیرون بمونه با دستای سیاهو نازک و ناخونای بلندش پاهاتو ناز میکنه:/


تعارف که ندارم؛ جواب های، هویِ!


"اعتماد" مثل روح میمونه ، اگه از یه بدن خارج بشه دیگه برنمیگرده!

 • ✨Şξτάરҽ ✨ 154 پاسخ 🏅 1 سال و 2 ماه قبل

  Sara Eti : وجود داره وقتی چشاتو میبندی از بالا گوشه ی سقف نگات میکنه پاهاتم از پتو بیرون بمونه با دستای سیاهو نازک و ناخونای بلندش پاهاتو ناز میکنه:/

  دستت هم از تخت اویزون بشه میاد دستاتو نوازش میکنه


"اعتماد" مثل روح میمونه ، اگه از یه بدن خارج بشه دیگه برنمیگرده!


تعارف که ندارم؛ جواب های، هویِ!


"اعتماد" مثل روح میمونه ، اگه از یه بدن خارج بشه دیگه برنمیگرده!


تعارف که ندارم؛ جواب های، هویِ!


"اعتماد" مثل روح میمونه ، اگه از یه بدن خارج بشه دیگه برنمیگرده!


"اعتماد" مثل روح میمونه ، اگه از یه بدن خارج بشه دیگه برنمیگرده!

 • امیرعلی فردین 4659 پاسخ 🏅🏅🏅🏅🏅 1 سال و 2 ماه قبل

  اره
  من یبار تو باغ تنها بودم شب
  یکی از دوستام بای صدای بلند صدام میزد
  همینطور که نزدیک میشد، صداشم بلند تر میشد
  داد میزد
  اییی امیررر، من شهرام هستم
  کمتر از ۵دقیقه شد که با صدای بلند و پیوسته
  میگفت
  ایی امیرر من شهرام هستم
  من صدای شهرام کاملا می شناختم، خودش بود
  یه مرتبه یادم اومد که شهرام دیروز دیروز تصادف بدی کرده تو بیمارستان
  بستری شده، رفته تو کما
  یه ترس شدیدی همه بدنم گرفت
  چند ثانیه بدن قفل کرده بود، دهن خشک شده بود
  میخواستم فریاد بزنم بگم دروغ نگو شهرم تو کما است
  نمیشد هیچ حرکتی کنم،
  جایی که بودم تا کنار ماشین حدود ۲کیلو متر بود با سرعت خیلی زیاد می دوویدم
  اون صداهم پشت سرم می امد و داد میزد ای امیررر من شهرامم
  پریدم تو ماشین، مسیرم ۳کیلومتر خاکی بود پراز دست انداز،
  مسیری که تو شرایط عادی یک ونیم بود من ۴۵دقیه ای امدم،
  رسیدم خونه رنگم پریده، زبونم هنوز قفل شده بود
  مادرم خیال کرد تصادف کردم کسیو کشتم، چون تازه گواهی نامه گرفته بودم،
  بالاخره با اب قند و اب روی طلا و دعا ی مادرم به سختی گفتم جن دیدم
  تصادف نکردم،
  بعد از یک ساعت زبونم باز شد تعریف کردم،
  بعد مادرم چندتا دعا پیدا کرد خوند، بهتر شدم
  ولی صبح زود رفتم بیمارستان دیدم بهوش اومده
  مطمئن شدم که جن بوده


تو که فاتح شهرقلبمی گروه: «حوری خوشگله»


تو که فاتح شهرقلبمی گروه: «حوری خوشگله»

 • گاندولف خاکستری 1958 پاسخ 🏅🏅🏅🏅🏅 1 سال و 2 ماه قبل

  سلام بله وجود دارد
  دلیلش هم سخن خالق عالم وجود حضرت الله است
  البته
  جن جسمش قابلیت نامرئی شدن و متنوع شدن دارد
  و
  غالبا نامرئی است
  و
  تا کنون خیلی ها انها را دیده اند
  اما
  ندیدن ما یا تجربه نداشتن ما دلیل معقولی بر نبود انها نیست چون ما خیلی چیزها را نمی ببینیم یا تجربه نمی کنیم

 • آرامش دلها 39 پاسخ رهگذر 1 سال و 2 ماه قبل

  ما جنیان رو بین شما قرار داریم ،،جنیان از بوی بد بیشتر لذت میبرنن مثلا جاهایی که زباله هست ،و یا اونجایی که زباله شهری میبرنن ،غذا رو نمیخورنن از وی غذا برای سیر کردن خودشون استشمام میکن،،جای انگشت ،سم دارند مثلا حیوان ،البته سم کوچک،،قدرت تفکر انسان رو ندارند ولی خداوند یه قدرتی بهشون داده که بتونن از همه چی عبور کنن ،،زاد ولدم میکنن ،هم مسلمون دارن و هم کافر ولی جایگاه انها در آخرت با انسان فرق میکنند،کافرشون خییییلی خشن هست واقعا رفت تو بدن انسان اون رو خیییلی اذیت میکنه ،،،خلاصه بگم بیشتر جاهای خرابه بیابون ،خلوتگاه دارند تا توی شلوغی ،تعداد انها از انسان بیشتر هست


این حال من بی تو است دلداده تر از فرهاد... شوریده تر از مجنون... حسرت به دلی بر باد!


غروب همیشه واسه من نشونی از تو بوده .....

 •  محمد  علی 3786 پاسخ 🏅🏅🏅🏅🏅 1 سال و 2 ماه قبل

  محسن نیکوکار : اینکه جن وحود داره یادنه بحث دیگه ایه ولی تا بحال هیشکی ندیده. شاید کسایی فقط شبح دیدند و فک کردند جنه..

  چرا هست عزیز... بستگان ما چند نفرشون که آدم های به شدت خوب و راستگو و درستکاری هستن دیده اند...

 • ✨Şξτάરҽ ✨ 154 پاسخ 🏅 1 سال و 2 ماه قبل

  امیرعلی فردین : اره من یبار تو باغ تنها بودم شب یکی از دوستام بای صدای بلند صدام میزد همینطور که نزدیک میشد، صداشم بلند تر میشد داد میزد اییی امیررر، من شهرام هستم کمتر از ۵دقیقه شد که با صدای بلند و پیوسته میگفت ایی امیرر من شهرام هستم من صدای شهرام کاملا می شناختم، خودش بود یه مرتبه یادم اومد که شهرام دیروز دیروز تصادف بدی کرده تو بیمارستان بستری شده، رفته تو کما یه ترس شدیدی همه بدنم گرفت چند ثانیه بدن قفل کرده بود، دهن خشک شده بود میخواستم فریاد بزنم بگم دروغ نگو شهرم تو کما است نمیشد هیچ حرکتی کنم، جایی که بودم تا کنار ماشین حدود ۲کیلو متر بود با سرعت خیلی زیاد می دوویدم اون صداهم پشت سرم می امد و داد میزد ای امیررر من شهرامم پریدم تو ماشین، مسیرم ۳کیلومتر خاکی بود پراز دست انداز، مسیری که تو شرایط عادی یک ونیم بود من ۴۵دقیه ای امدم، رسیدم خونه رنگم پریده، زبونم هنوز قفل شده بود مادرم خیال کرد تصادف کردم کسیو کشتم، چون تازه گواهی نامه گرفته بودم، بالاخره با اب قند و اب روی طلا و دعا ی مادرم به سختی گفتم جن دیدم تصادف نکردم، بعد از یک ساعت زبونم باز شد تعریف کردم، بعد مادرم چندتا دعا پیدا کرد خوند، بهتر شدم ولی صبح زود رفتم بیمارستان دیدم بهوش اومده مطمئن شدم که جن بوده

  چه خوب که دیشب پیام شمارو نخوندم وکرنه ....خخخخخخ


"اعتماد" مثل روح میمونه ، اگه از یه بدن خارج بشه دیگه برنمیگرده!

 • ✨Şξτάરҽ ✨ 154 پاسخ 🏅 1 سال و 2 ماه قبل

  آرامش دلها : ما جنیان رو بین شما قرار داریم ،،جنیان از بوی بد بیشتر لذت میبرنن مثلا جاهایی که زباله هست ،و یا اونجایی که زباله شهری میبرنن ،غذا رو نمیخورنن از وی غذا برای سیر کردن خودشون استشمام میکن،،جای انگشت ،سم دارند مثلا حیوان ،البته سم کوچک،،قدرت تفکر انسان رو ندارند ولی خداوند یه قدرتی بهشون داده که بتونن از همه چی عبور کنن ،،زاد ولدم میکنن ،هم مسلمون دارن و هم کافر ولی جایگاه انها در آخرت با انسان فرق میکنند،کافرشون خییییلی خشن هست واقعا رفت تو بدن انسان اون رو خیییلی اذیت میکنه ،،،خلاصه بگم بیشتر جاهای خرابه بیابون ،خلوتگاه دارند تا توی شلوغی ،تعداد انها از انسان بیشتر هست

  این اطلاعات از منبع موثق هست؟


"اعتماد" مثل روح میمونه ، اگه از یه بدن خارج بشه دیگه برنمیگرده!


"اعتماد" مثل روح میمونه ، اگه از یه بدن خارج بشه دیگه برنمیگرده!


تعارف که ندارم؛ جواب های، هویِ!


هر که بی ما خوش است، در خوشی اش برکت

 • Nima Mokhber 10 پاسخ رهگذر 1 سال و 2 ماه قبل

  1- جن جانوریست دارای شعور؛ و فیزیکی غیر ارگانیک ؛ که از لحاظ شان وجودی ؛ از دید ادیان پایینتر از انسان و بالاتر از حیوان جای می گیرد .در فرهنگ فارسی به آن دیو و در فرهنگ عرب به آن جن و در فرهنگ لاتین demon یا jinnn نام گرفته است. جن به معنای چیزی است که؛ پوشیده شده ؛و منظور پوشیده ماندن او از حواس ماست.

   ????????????

  ۲- خصوصیات فیزیکی جن از دید انسان؛ اعجاب آور است. عنصر اصلی وجودی جن آتش است وبه علت نداشتن عنصر خاک ؛در وجودش مانند بارباپاپا ؛می تواند به هر شکل و اندازه ای تبدیل شود. و بسیاری از چیزها را در یک آن ؛جا به جا کند .همچنین سرعت نقل مکان بسیار بالایی دارد. می تواند مثلا ظرف ۵ دقیقه فاصله بین لاهور و تهران را طی کرده و برگردد.

   ????????????

  ۳- جن ابزار ساز نیست ؛ وبه علت خصوصیات فیزیکی منحصر بفرد ؛قادر است در هر مکان و شرایطی زندگی کند ؛وبرای همین به خانه و مسکن نیازی ندارد. زیرا سرما و گرما و باد و بوران بر او کارگر نیست .جن به وسایل حمل و نقل بی نیاز است ؛ و از اینجا می توان فهمید که جن ها دارای صنعت و تکنولوژی نیستند ؛ و شهر و کاشانه ای ندارند مکان معمول زندگی آنها کوه وجنگل و دشت است.

   ????????????

  ۴- جن مانند همه جانداران غذا مصرف می کند . اما به مقداری بسیار کمتر از انسان.

   ????????????

  ۵- جن ها مثل انسان جنسیت ونر یا ماده دارند . تولید مثل می کنند و تشکیل خانواده می دهند ؛ و به صورت جماعت زندگی می کنند و جامعه ندارند.

   ????????????

  6- جن نسبت به انسان زیاد عمر می کند . حدود ۱۰۰۰ سال به بالا .جن هایی که در سوره ی جن از آنها نام برده شده ؛ که وقتی اولین بار آیات قرآن را شنیدند ؛ از شدت ازدحام داشتند بر سر هم خراب می شدند ؛ احتمالا هنوز زنده اند . جن ها مانند انسان داناونادان ؛ .فرمانده و فرمانبردار ؛ ارباب و بنده ؛ کافر و متدین ؛ شفیق و شرور دارند.وقتی که مردند از بین میروند و نیازی به قبر و گورستان ندارند.

   ????????????

  ۷- جن دارای عقل است . اما نه عقل ابزار ساز و عقل فلسفی و خلاقیت هنری .عقل جن به معنای قوه ی ارزیابی امور روزمره یا همان عقل معاش ؛ و قوه تشخیص است ؛ به اضافه هوشی سرشار ؛ اعم از قدرت خواندن فکر و جستجو و یافتن گذشته .
  ????????????

  ۸- جن ها مانند انسان نامگذاری می شوند ؛ و دارای اسم و رسم و شهرت هستند دارای زبان خاص ؛ و قوه تکلم هستند و قادر به فهم زبان آدمیان.

  ????????????

  ۹- معروف ترین جن ؛ ابلیس ؛ یا همان شیطان نام دارد ؛ که وصف حال او  را شنیده اید ؛ که چون بسیار در قرب به حق کوشید به جایگاه فرشته های مقرب رسید ؛ اما چون حاضر به سجده بر انسان ؛ یعنی شریک قرار دادن بر خدا نشد از درگاه رانده شد.

   ????????????

  ۱۰- جن در شرایطی قادر به تسخیر انسان ؛ و انسان در شرایطی ؛ قادر به تسخیر جن است . انسان مسخر شده را مجنون؛ یا دیوانه ؛یا دیو زده ؛ و جن تسخیر شده را ؛موکل می نامند. گویند خود جنیان بر سه قسمند: دیو.؛جن وپری ؛که از لحاظ مکانی ؛ مادون فرشته هستند.

   ????????????

  ۱۱- جن می تواند در مواردی تربیت شده ؛ به انسان خدمت کند. چنین سنتی در میان جنگیران ایران و پاکستان وهند وجود دارد . اما به طور کل ؛ نه بودا ؛ نه دالای لاما ؛ نه اولیا الله ؛ و نه عرفا و نه پیامبران هیچکدام ؛به مدد خواستن از موجوداتی که مثل انسان ؛خطا و اشتباه و گناه می کنند ؛توصیه نکرده اند اما همگی؛ وجود آنها را تایید کرده اند .

   ????????????

  ۱۲- جنیان مانند امواج رادیویی و ماهواره ای ؛با ما هستند ظاهر نمی شوند ؛اما حاضرمی شوند و بعضی از انها ؛درخانه ها و بدن شخصیت های ضعیف ؛رفت و آمد می کنند. یکی از راه های دور کردن جنهای مزاحم ؛خواندن و آویختن ۴ آیه از قران است ؛ که با قل شروع می شوند . و بسیاری ادعیه ؛که درکتب مختلف وجود دارند.اماراه دورکردن انسان شرورچیست!؟

   ????????????

  ۱۳- جن ها ؛ بعضی از ما را؛ به شکل همزاد و غیر همزاد دوست دارند؛ کمکمان می کنند ؛همینطور جواهرات و اشیای قیمتی ما ؛ازجمله انگشترهایی با نگین سنگ (مخصوصا عقیق)را بسیار دوست دارند (ومخصوصا اگر بر آن آیات و اوراد حک شده باشند) .اگر دوستمان داشته باشندو سخنی باماداشته باشند ؛بیشتربه خوابمان می ایند و دلسوزی خود را اعلام می کنند .خیلی ازآنها خدمتگذار ارواح اولیا هستند و دست ماراگرفته اندو خیلی ها هم به کرداراکثرآدمیان اهل شیطنت.بیشتر آنها بی ضررند و مثل ما گرفتار این دنیا و درگیر و دار تقدیر خویشند.


تولد دوباره و اخرجنی من الظلمات الی النور

 • Nima Mokhber 10 پاسخ رهگذر 1 سال و 2 ماه قبل


  ۱۴- اما آنان که ماورای طبیعت ؛ و موجوداتش را باور ندارند؛ چند دسته اند :کسانی که انچه که نمی بینند را باور ندارند . اینها معمولا فقط آنتی تزقصه های جن وپری مادربزرگ ها هستند؛ که حتی زحمت دانستن کوچک ترین اطلاعاتی جز نقد داستان گرمابه های تاریک وکوتوله های پاسمی و عروسی جن ها رابه خودشان نداده اند. این تیپ آدمها از ۷ سالگی که مادر بزرگه داستان های جن وپری را برای ترساندن و خواب کردنشان تعریف می کرده ؛هنوز زیر لحاف هستند.و یا اینکه هارد دیسک کوچکشان از مسئله پر شده و دیگر تاب و یارای درک و پذیرش راز را ندارند.مثل من چهارتا کتاب خوانده اند و تمام ماجرا را در همان چهارتا دیده اند.و گروهی که پوچ یا ابسورد هستند: کسانی که خویش را منکرند چه رسد به ماورای خویش . و گروه آخر کسانی که جنها ؛ دستشان می اندازند و در مجالس احضار ارواح ؛در نقش یک روح برایشان شیرین کاری می کنند ؛تا فردا در مدح روح ؛کتاب چاپ کنند و جایزه بگیرند.
  جن برای انسان ؛ از انسان خطرناک تر نیست . همانطور که انسان برای کوسه ؛ از کوسه خطرناک تر است!(در تاریخ بشر حتی یک مورد مرگ انسان به دست جن گزارش نشده در حالی که فقط در دوره حکومت استالین ۳۵ میلیون روس به قتل رسیدند آمار کشتار جنگ های مذهبی صلیبی و جنگ های جهانی و قومی و قبیله ای پیش کش) در حقیقت هیچ چیز ؛ هراس ناک تر و هوس ناک تر از انسان نیست ؛ که به قول توماس هابز :انسان گرگ انسان است.
  ۱۵- در کل؛ و بدون در نظر گرفتن موارد خاص ؛ آنها به ما کاری ندارند .ماهم به آنها کاری نداریم ازدود و دم و سر و صداهای شهر و بوی فاضلاب و ...... فراریند .مثل ما کار و مکافات دارند. و دست آخر اینکه ؛به عقیده من: با تمام این اوصاف ؛تفاوت اساسی با ما ندارند زیرا که:آنها هم رنج می کشند.


تولد دوباره و اخرجنی من الظلمات الی النور


این حال من بی تو است دلداده تر از فرهاد... شوریده تر از مجنون... حسرت به دلی بر باد!


- شرحی زِ حال و حالی زِ شرح نیست :| گروه: «-мe -»

 • KAREN T.M 5679 پاسخ 🏅🏅🏅🏅🏅 1 سال و 2 ماه قبل

  جن وجود داره و نوعی از خلاقت که از نظر جنس و زمان خلاقت و پیداش با نوع بشر متفاوته/منتها جن بر خلاف انچه که عوام میگن نع ثم داره نع قابل رویت چرا بنا بر نظر مفسرین بویژه مرحوم علامه طباطبایی و مراجع جن ها در مکانهایی دور دست و دور از انسانها زندگی میکنند/و از دید انسان پنهان . کلمه "جن" هم یعنی "محفی"از دید چشم/بعد زمانی و مکانی ندارند/و............کلا جهل بشر باعث شده درباره اجنه افسانه سرایی هایی در طول تاریخ بیان بشه!.....مخلص کلام بهتره از بشر دوپا ترسید تا جن مخفی و مستور!


طلوع تفسیر امید است «KAREN»

 • ҽժѵɑɾժօ 264 پاسخ 🏅 1 سال و 2 ماه قبل

  بعد از پایان داستان لیلی و مجنون تازه میگی «لیلی زن بود یا مرد؟»
  بحث در مورد وجود داشتن و نداشتنش خیلی بچگانه‌س!
  امروزه اثبات شده که هست!
  ویدیوهای متعدد در این مورد وجود داره
  در مورد آفرینشش هم در قرآن و کتب مقدس ادیان دیگه هم اشاره شده.
  اطلاعات زیادی در مورد جن و ماهیت و مسائل حاشیه‌ای اونا دارم. از مطالعه و پیگیری زیاد کسب کردم که در حوصله من و شما اینجا نمی‌گُنجه!


سر بر شانه خدا بگذار تا قصه عشق را چنان زیبا بخواند که نه از دوزخ بترسی و نه از بهشت به رقص درآیی «قصه عشق، انسان بودن ماست» گروه: «محفل عاشقی»

 • Jabrail ---------- 295 پاسخ 🏅 1 سال و 2 ماه قبل

  با توجه به آیات قران وجود دارند و اگر ایش درست یادم بمونه(و ما خلقنا جن و الانس الا یعبدون) و دنیایی فرا تر از اندیشه ما دارند. تا جایی که می دونم ارتباط با اونها منع شده.


سبح اسم ربک الاعلی

 • امیرعلی فردین 4659 پاسخ 🏅🏅🏅🏅🏅 1 سال و 2 ماه قبل

  من زیاد خواب جن دیدم، جن مونث
  بعد که بیدار شدم متوجه شدم،
  اکثر ادمها تو خواب دیدن بخصوص پسرهای مجرد،
  خیلی ها نمی دانند که جن خواب دیدن

 • .... . 118 پاسخ 🏅 1 سال و 2 ماه قبل

  سلام جن هست ..از بستگانم یکی جن داشت...الانم عده ای از اجنه برا سحر و جادو وعده ای هم برا باطل کردن سحر ودجادو استفاده میکنن ..اجنه کافر داریم و مسلمان...کافر آزار دهنده است باز دوستی دارم ک جنی عاشقش میشه ..خدا نکنه هم عاشق آنسان بشن


باید باشد یک‌ نفر که با خیالَش خستگی در کنیم


باید باشد یک‌ نفر که با خیالَش خستگی در کنیم

 •  محمد  علی 3786 پاسخ 🏅🏅🏅🏅🏅 1 سال و 2 ماه قبل

  .... . : سلام جن هست ..از بستگانم یکی جن داشت...الانم عده ای از اجنه برا سحر و جادو وعده ای هم برا باطل کردن سحر ودجادو استفاده میکنن ..اجنه کافر داریم و مسلمان...کافر آزار دهنده است باز دوستی دارم ک جنی عاشقش میشه ..خدا نکنه هم عاشق آنسان بشن

  صلوات بفرس. شبا تنهام میترسم :)