• برای هر مدل لباس چند متر پارچه بخرم؟

  285 پاسخ آغازکننده 🏅

  پارچه مورد نیاز برای دوخت لباس‌های مختلف

  اگر شما هم جز افرادی هستید که در محاسبه میزان پارچه مورد نیاز خود برای دوخت بلوز و شومیز و … به مشکل خورده‌اید این مطلب نکاتی را با شما در میان میگذارد تا درست تصمیم بگیرید.
  شما چه تجربه ای دارید خوشحال میشیم به اشتراک بذارین

  • maryam . 285 پاسخ 🏅 4 هفته پیش

   عرض پارچه‌های موجود در بازار متفاوت است، اما غالب پارچه‌ها عرض150 سانتی متر دارند. عرض 2 و 3 متر، 110 و 90 سانتی متر هم وجود دارد. پارچه عرض 3 متر غالبا به عنوان آستر و پارچه ملحفه‌ای موجود هستند و پارچه با عرض پایین پارچه‌های هندی و وارداتی هستند که بسیار زیبایی و متنوع هستند. معمولا قیمت پارچه تحت تاثیر عرض آن قرار می‌گیرد و پارچه با عرض پایین قیمت پایین‌تری دارد. اما به دلیل مصرف پارچه به نسبت بیشتر آن هزینه بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت، عرض پایین پارچه امکان قرار دادن الگو در کنار هم را به شما نمی‌دهد و مصرف پارچه شما چند برابر می‌شود و دور ریز بیشتری هم دارید.

  • maryam . 285 پاسخ 🏅 4 هفته پیش

   در کل می‌توان گفت، پارچه ساده به دلیل امکان بازی با چیدمان و نحوه قرار دادن الگوها مقدار مصرف کمتری دارد. اما در مورد پارچه‌های طرح‌دار که باید طرح به درستی تکرار شود شما به میزان پارچه بیشتری احتیاج خواهید داشت. همچنین اگر قصد داشته باشید که طرح خاصی از پارچه در جای خاصی از لباس قرار بگیرد، حتما باید پارچه بیشتری تهیه کنید. در کل به شما پیشنهاد می‌کنیم، بعد از مشخص شدن متراژ مورد نیاز، مخصوصا در پارچه‌های طرحدار، 25 درصد بیشتر تهیه کنید تا با خیال راحت به خانه بروید.

  • samrad khan H 753 پاسخ 🏅🏅 4 هفته پیش

   عزیزم ممنون از توضیحات و زحماتت اما بنظرم داری اشتباه میزنی داداج!!! اینجا محل پرسشو پاسخه نه نشرِ مطالب مفید جهت پست گذاشتن!! من اینو میدونم چطور تو نمیدونی!!!!!!!!!!!!!!!