• چه کنیم حال ایرانمان خوب شود؟

  216 پاسخ آغازکننده 🏅

  درود دوستان؛
  پرسش مشخص است و توقعِ پاسخی مستدل و منطقی از سمت دوستان بر اساس آشنایی با هر حوزه ای که دارند، خواهد بود.
  اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، زیست محیطی و یا علمی و دانشگاهی و هر چه فکر می کنید با اشراف یا حداقل شناختی که از آن دارید می توانید به فهم و پاسخ صحیح به پرسش فوق در این جستار کمک کند.
  ممنونم


همگان بشرند؛ اما... تنها برخی ها انسانند گروه: «سلام بر صلح»

 • فرهاد واحدی 104 پاسخ 🏅 2 هفته پیش, 1 روز

  سوال شما فردی ( از تک تک افراد) است در صورتیکه جواب سوال در عملکرد اجتماعی نهفته است . حال ایران وقتی خوب می شود فضای عمومی کشور اعم از سیاسی ، اقتصادی، اجتماعی و... رو به بهبودی رود . وگرنه اثر چندانی ( نمی گویم کاملا بی اثر است ) نخواهد داشت .

 • رضا ... 216 پاسخ 🏅 2 هفته پیش, 1 روز

  فرهاد واحدی : سوال شما فردی ( از تک تک افراد) است در صورتیکه جواب سوال در عملکرد اجتماعی نهفته است . حال ایران وقتی خوب می شود فضای عمومی کشور اعم از سیاسی ، اقتصادی، اجتماعی و... رو به بهبودی رود . وگرنه اثر چندانی ( نمی گویم کاملا بی اثر است ) نخواهد داشت .

  درود فرهاد گرامی؛
  رفتارهای اجتماعی منبعث از اقدام فردی تک تک ماست که سازنده ی یک جمع و در نهایت اجتماع هستیم.
  پاسخ شما رو می پذیرم و هم نظرم تا حدودی، اما تا مادامیکه ما ذائقه ی افراد در یک جامعه رو ندونیم قطعاًَ بهبودی هم قابل انتظار نخواهد بود.


همگان بشرند؛ اما... تنها برخی ها انسانند گروه: «سلام بر صلح»

 • بهناز اشک ریز 10 پاسخ رهگذر 2 هفته پیش, 1 روز

  فرهاد واحدی : سوال شما فردی ( از تک تک افراد) است در صورتیکه جواب سوال در عملکرد اجتماعی نهفته است . حال ایران وقتی خوب می شود فضای عمومی کشور اعم از سیاسی ، اقتصادی، اجتماعی و... رو به بهبودی رود . وگرنه اثر چندانی ( نمی گویم کاملا بی اثر است ) نخواهد داشت .

  حال ایران
  دیگه هیچ وقت خوب نمیشه
  ه روز نابودتر
  نسل سوخته:(

 • فرهاد واحدی 104 پاسخ 🏅 2 هفته پیش, 1 روز

  رضا ... : درود فرهاد گرامی؛ رفتارهای اجتماعی منبعث از اقدام فردی تک تک ماست که سازنده ی یک جمع و در نهایت اجتماع هستیم. پاسخ شما رو می پذیرم و هم نظرم تا حدودی، اما تا مادامیکه ما ذائقه ی افراد در یک جامعه رو ندونیم قطعاًَ بهبودی هم قابل انتظار نخواهد بود.

  رفتار اجتماعی بلی منبعث از تک تک افراد است ، اما سیاست و اقتصاد و... نه . برای مثال بیکاری . هیچ کس دوست ندارد بیکار باشد اما وضعیت اجتماعی چیز دیگری را به افراد تحمیل می کند

 • مهدی . 1561 پاسخ 🏅🏅🏅🏅🏅 2 هفته پیش, 1 روز

  هر کس هر وظیفه‌ای که داره درست انجام بده
  کسی به فکر خوردن حق بقیه نباشه


امضای خدا پای برگه آرزوهاتون

 • afraz faran 127 پاسخ 🏅 2 هفته پیش, 1 روز

  بساط حکومت دزدان و ظالمان برچیده شود حال ایران خوب میشود

 • رضا ... 216 پاسخ 🏅 2 هفته پیش, 1 روز

  فرهاد واحدی : رفتار اجتماعی بلی منبعث از تک تک افراد است ، اما سیاست و اقتصاد و... نه . برای مثال بیکاری . هیچ کس دوست ندارد بیکار باشد اما وضعیت اجتماعی چیز دیگری را به افراد تحمیل می کند

  صحبت شما در واقع جمع بندی نهایی است اما ارائه نظر را باید یک حق اجتماعی بدانیم یا خیر؟
  هدف این است بدانیم هر فرد ایرانی، ایران امروز را چطور تحلیل می کند و راهکارش در سطح خرد و کلان چیست.


همگان بشرند؛ اما... تنها برخی ها انسانند گروه: «سلام بر صلح»

 • Anti . 596 پاسخ 🏅🏅 2 هفته پیش, 1 روز

  بشینیم به هم نگا کنیم و بخندیم به حال و روزمون

 • فرهاد واحدی 104 پاسخ 🏅 2 هفته پیش, 1 روز

  رضا ... : صحبت شما در واقع جمع بندی نهایی است اما ارائه نظر را باید یک حق اجتماعی بدانیم یا خیر؟ هدف این است بدانیم هر فرد ایرانی، ایران امروز را چطور تحلیل می کند و راهکارش در سطح خرد و کلان چیست.

  بلی ارائه نظر حق اجتماعی است اما شما سوال چیزی دیگری است. مثلا همه طالب واکسن بودند ( آمار نشان داد) اما تا وقتی که دولت واکسن وارد نکرد ، واکسیناسیون را شروع نکرد وضع وخیم بود . بهبود اوضاع کشور هم مثل واکسن است . خواست افراد در اینگونه مسایل حلوا حلوا گفتن است . اما دهن وقتی شیرین می شود که حلوا بخورد . متشکرم از حوصله شما

 • کیوان پورایوب 267 پاسخ 🏅 2 هفته پیش, 1 روز

  واقعا" نمی ترسی؟!
  با این ادبیات زشت در جای عمومی دستت برای همه رو شود ؛ وهمه بفهمن کی هستی و کجا بزرگ شده ایی.....
  رعایت جای عمومی را مراعات فرما

 • فرهاد فدایی 244 پاسخ 🏅 2 هفته پیش, 1 روز

  ایران خوب نمیشه. بنظر من هیچ وقت خوب نخواهد شد. بخاطر اینکه مشکلات ایران دو تا ریشه و دلیل عمده داره. یکی اش خارجیه و یکی داخلی.
  ریشه خارجی کشور هایی هستند که بدون توجه به اینکه مردم ما چه فرهنگ و اعتقاداتی دارند, بدون توجه به اینکه حکومت ایران چیه و چطوریه هدف اینها نابودی ایرانه. اینها دشمنان وجودی ایران هستند و از خود ایران میترسن. از تاریخ ایران میترسند. ربطی هم به جمهوری اسلامی و شاه و قاچار نداره. هدف اینها اینه که در آینده دور چیزی به نام ایران و تاریخ ایران وجود نداشته باشه. این کشورها از زمان قاچار با ایران دشمنی میکرده اند و تا وقتی که ایران هست دشمنی خواهند کرد. این کشورها در زمانی که سلسله قاچار و پهلوی صادقانه همه درها رو بروی این کشورها باز کردنه نامردانه ایران رو تا تونستند نابود کردن. افغانستان رو از ایران جدا کردن. کشورهای جنوب حاشیه شوروی سابق رو از ایران جدا کردن. عراق رو از ایران جدا کردن. تبریز رو رسما از جدا کرده بودند که شاه پهلوی به زور نظامی تبریز رو دوباره به مام میهن بازگرداند. کردستان رو تقریبا از ایران جدا کرده بودن که شاه نزاشت این اتفاق کامل بشه. بحرین رو از ایران جدا کردن. جزایر ۳ گانه رو از ایران جدا کردن بودند که شاه با نیروی نظامی دوباره بازپس گرفت. بوشهر و خوزستان و قسمت بزرگی از جنوب ایران رو تقریبا از ایران جدا کرده بودن که خوشبختانه این اتفاق نیمه کاره موند. در زمانی که پهلوی صادقانه به این کشورها خدمت کرده بودن و در زمان دو جنگ جهانی کاملا بی طرفی خودش حفظ کرد ولی ۱۰ میلیون ایرانی رو با درست کردن قحطی مصنوعی قتل عام کردن. این کشورها اگه بتونن ایران رو نابود خواهند کرد. بدون توجه به اینکه شاه پهلوی تو ایران حکومت کنه یا خمینی یا کس دیگه ای. و این کشور ها که میگم مشکل شون نه حقوق بشره نه حقوق مردم ایرانه. مشکل اینها اینه که ایران باید انقدر کوجیک و از نظر اقتصادی و نظامی انقدر ضعیف باشه که هر وقت خواستن بزنن تو سرش و خواسته هاشونو بهش تحمیل کنند. مشکل اینها تاریخ حدودا ۳۰۰۰ ساله شاهنشاهی ایرانه که ایران امپراطوری بود.

  دلیل دوم داخلی هم حکومت های ماست. حکومت های ما بیشترشون یا احمق هستند یا نوکر و منفعل. مثل شاه که چیزهای خوبی داشت ولی متاسفانه استقلال این رو نداشت که آزادانه راجع به منافع ملی ایران تصمیم بگیره. و جمهوری اسلامی هم همینطور یه چیز های خوبی داره و یه چیزهای بد. متاسفانه حکومتی که بتونه همه پازل رو درست ببینه و همچنین قدرت این رو داشته باشه که بتونه کاری بکنه تا حالا حکومتی با چنین ترکیبی نداشته ایم. البته من کلی گفتم وارد مشکلات جداگانه نشدم مثل مثلا اقتصادی و اجتمایی و غیره. حالا البته یه اشاره کوجولو میکنم. مثلا جمهوری اسلامی میتونه جلوی یه حمله نظامی خارجی رو بگیره. ولی در حوزه اقتصادی تر زده به الک. در زمین اجتمایی دیگه اصلا حرفشو نزن. یعنی آدم حالت تحوع بهش دست میده از بعضی کارهای این نظام. و یه نکته دیگه. مشکلات اقتصادی جدای از مشکلات اجتمایی نیستند و بر عکس, همه اینها مثل دونه های زنجیر به هم وصل هستند. این اشتباه رو نکنید. اگه لازم میدونید بگید تا این رابطه رو در یک کامنت جداگانه بیشتر بازش کنم.

  امیدوارم از حوصله خوندن خارج نشه

 • رضا ... 216 پاسخ 🏅 2 هفته پیش

  فرهاد واحدی : بلی ارائه نظر حق اجتماعی است اما شما سوال چیزی دیگری است. مثلا همه طالب واکسن بودند ( آمار نشان داد) اما تا وقتی که دولت واکسن وارد نکرد ، واکسیناسیون را شروع نکرد وضع وخیم بود . بهبود اوضاع کشور هم مثل واکسن است . خواست افراد در اینگونه مسایل حلوا حلوا گفتن است . اما دهن وقتی شیرین می شود که حلوا بخورد . متشکرم از حوصله شما

  درود و احترام؛
  بله حق با شماست. اما من مجدداً عرض می کنم که همان خواستن واکسن در واقع حق طبیعی و راهکار مدنظر مردم و در واقع یک خواست عمومی و اجتماعی است.
  اینکه بگوییم راهکار واردات واکسن است در واقع راهکار نهایی است؛ اما من الان و در این تاپیک بیشتر بدنبال یافتن ذائقه مردم از افکار گوناگون در این فضای مجازگونه _اما در حقیقت واقعی_ هستم.


همگان بشرند؛ اما... تنها برخی ها انسانند گروه: «سلام بر صلح»

 • ممد جرزن 670 پاسخ 🏅🏅 2 هفته پیش

  ۱عسلام‌کفن‌بشه
  ۲جمهوری‌عسلامی‌کفن‌بشه
  ۳غربال‌گری‌ارتش‌سپاه‌نیروی‌انتظامی
  ۴برگشت‌پهلوی


مردفراموش‌شده


بعضی وقتا آدم میبخشه هیچی هم نمیگه اما دیگه اعتماد نمیکنه ... گروه: «اصالت»


هیــــــچ


#در _امتداد_ نگاه _حسین_باشید #فاضله_هاشمی_غزل

 • Saam Raad 33 پاسخ رهگذر 1 هفته و 3 روز قبل

  پایه و اساس قرار دادن حقوق شهروندی و دوری از تعصبات و تفکرات و اعمال تبعیض آمیز.
  تشکیل گروه های مردم نهاد در زمینه های گوناگون بخصوص فرهنگی و اقتصادی.

 • داود محمدیها 1277 پاسخ 🏅🏅🏅🏅🏅 1 هفته و 3 روز قبل

  تا با رفراندوم سیستم اصلاح اساسی نکند مشکلات مردم روز افزون است . درست مثل اینکه ماشینی افتاده در شخمزار حرکت میکند تا وقتی بر نگردانند به آسفالت مدام دچار مشکل خواهد شد