• صغیه غیر دائم

  142 پاسخ آغازکننده 🏅

  چرا موضوع ازدواج موقت در جامعه ما منفور هست

 • مهدی . 2545 پاسخ 🏅🏅🏅🏅🏅 1 سال

  چون انصافا صیغه و کلا روابطی که توش تعهد نیست مثل ازدواج سفید و روابط دوست دختر پسری خوب نیست.


امضای خدا پای برگه آرزوهاتون

 • َAtropatese   2352 پاسخ 🏅🏅🏅🏅🏅 1 سال

  چون خانمها رو از مقام انسان بودن میاره پایین و صرفا تبدیل میکنه به وسیله ارضای نیاز جنسی! انسان نرمال هم علاقه ای به تحقیر یه انسان دیگه نداره!


O Fortuna velut luna statu variabilis

 • samane 63 97 پاسخ رهگذر 1 سال

  َAtropatese   : چون خانمها رو از مقام انسان بودن میاره پایین و صرفا تبدیل میکنه به وسیله ارضای نیاز جنسی! انسان نرمال هم علاقه ای به تحقیر یه انسان دیگه نداره!

  کاملا درسته

 • Nafas i 1651 پاسخ 🏅🏅🏅🏅🏅 1 سال

  َAtropatese   : چون خانمها رو از مقام انسان بودن میاره پایین و صرفا تبدیل میکنه به وسیله ارضای نیاز جنسی! انسان نرمال هم علاقه ای به تحقیر یه انسان دیگه نداره!

  خدای اولین بار ی حرف درست بدون مسخره کردن بازی و شیطونی زدیاااا دمت بعید بود ازت


زندگی ام انتخاب هایم اشتباهاتم درس هایم هیچ کدام به تو مربوط نیست BE WITH GOD BE KING با خدا باش پادشاهی کن


زندگی ام انتخاب هایم اشتباهاتم درس هایم هیچ کدام به تو مربوط نیست BE WITH GOD BE KING با خدا باش پادشاهی کن

 • عرشیا محمدی 80 پاسخ رهگذر 1 سال

  سلام روز بخیر دقیقا دوستان نوشتن
  چون خانمها رو از مقام انسان بودن میاره پایین و صرفا تبدیل میکنه به وسیله ارضای نیاز جنسی! انسان نرمال هم علاقه ای به تحقیر یه انسان دیگه نداره!
  دوم اینکه فساد رو نشر میده و تنوع طلبی رو • مهدی . 2545 پاسخ 🏅🏅🏅🏅🏅 1 سال

  در جنده بازی هم نیت کاملا مشخصه درضمن اخه کجای اینکه بگن یک مدت با هم باشیم، تعهده؟! اون اسمش تعهد نیست


امضای خدا پای برگه آرزوهاتون

 • محمد ماهان 1074 پاسخ 🏅🏅🏅🏅🏅 1 سال

  دوست داری یکی تورو موقت داشته باشه؟؟!!
  یا مثلا بخوای بری سرکار بهت بگه من فقط تو رو برای 6ماه میخوام؟
  یا مثلا ی ماشین بهت کادو بدن دوباره 6ماه دیگه ازت بگیرن؟


ما دهه هشتادیا گودزیلا نیستیم به خدا، سوژه شماییمو جیکمونم درنمیاد. گروه: «ماشین لوکس»

 • مهرداد رضائی 111 پاسخ 🏅 1 سال

  موضوع صیغه رو اینجور بچالش کشیدن نتیجش فقط تخریبش هست . همکارانی خارجی داشتم در یک پروژه که این موضوع که در شیعه مطرح هست رو بشدت مسخره میکردن مشابه همین گفتگوهایی که رد و بدل شد . در موردش مطالعه کردم که جواب اینها رو بدم نتیجه اش خلاصه بگم اینکه اولا اصلا بدون تعهد نیست وحتی اگه هر کدومشون بخواد ثبت دسخطی بین دو نفر و تعیین مهریه داره فقط بین خودشون وبدون شاهد دوما همون تعهدات ازدواج دائم رو داره دوستان مطالعه کنن میرسن به این بحث و سوما بنظرم هدف دین از این موضوع ارائه راه حل بوده نه پاک کردن صورت مسئله یعنی بجای اینکه مثل حاکمان وقت ما در شرایط الان نسل و طلاق و ازدواج سرگیجه بگیرن و نسل رو معطل درس و درس درس کنن در کنارش فساد همه جا سر بگیره دین راه حل ارائه داده که بروید این راه حل شما . ببخشید طولانی شد

 • مهرداد رضائی 111 پاسخ 🏅 1 سال

  لازم به توضیحه خودم ذاتا برای خودم اینجوری دوست ندارم که انسانهای مختلف توی زندگی من باشن ولی خواستم دیدگاه دین رو بگم که بنظرم راه حله نه مشکل روی مشکل . ببخشید

 • Shayan محمدیان 259 پاسخ 🏅 1 سال

  Benyamin 1101 : رلو اینا مثه صیغس دیگه :/

  درود بر تو بنیامین ،، طرف تو خفا و مخفی از پدر مادر ، بدون هیچ دست نویس ،، بدون هیچ چیزی ، بدون تعهد رسمی،، وارد رابطه میشن که اسمش رل،، حتی شاید رابطه جنسی نامشروع هم داشته باشن ،، بعد میان اینجا میگن صیغه فحشا میاره، صیغه تعهد نداره ، صیغه فلانه،،، الا رل زدن و ازدواج سفید بهتره یا صیغه؟؟ صیغه تعهد داره، پدر دختر باید اجازه بده،،، بعد حتی تا جایکه میدونم میشه ذکر کرد که رابطه جنسی داخلش نباشه،، و محرمیت باشه که دخترو پسر ببینن میتونن زندگی مشترک داشته باشن یا خیر ،،،، حتی اون قضیه جنسیش هم باز از رل و ازدواج سفید بهتره،،، باید عده نگه داره طرف،، بدون اجازه پدر نمیتونه باشه،، من نمیدونم اسم صیغه میاد همه بدشون میاد ،، ولی طرف رل میزنه، رابطه نامشروع هم داره بدون تعهدی،، این بد نیس :| !!!!!!!

 •  محمد  علی 3850 پاسخ 🏅🏅🏅🏅🏅 1 سال

  اون صیغه که توی اسلام بوده با این فحشایی که به نام صیغه س یه دنیا فرق داره. صیغه دقیقا مثل ازدواج دائمی هست با این تفاوت که مثل این جوری که حق طلاق را به خانم داده و ظرف مدت شرط شده دیگه عقد تمومه. پس خانم اسیر نیست... . مثل همون شرط اجازه پدر برای دختر. همون مهر و محبت همون عشق و علاقه. عده نگه داشتن داره. همه چیز. البته توی حق و حقوق ارث و اولاد فرق داره ولی به زن اختیار میده که اون تاریخ دیگه عقد تمومه.و تازه عده نگه داشتن هم داره ولی این فحشایی که به نام نکاح و متعه و صیغه می‌بینیم همش در و دکان و**کشی شده دیگه. متعه به زن این اجازه را میده که بعد اون مدت برگرده سر زندگیش دیگه اجازه شوهر و طلاق و.... نیاز نیس.
  احساسی نباس حرف زد

 • 丂乇ㄒ卂尺乇卄 . 778 پاسخ 🏅🏅 1 سال

  مهرداد رضائی : موضوع صیغه رو اینجور بچالش کشیدن نتیجش فقط تخریبش هست . همکارانی خارجی داشتم در یک پروژه که این موضوع که در شیعه مطرح هست رو بشدت مسخره میکردن مشابه همین گفتگوهایی که رد و بدل شد . در موردش مطالعه کردم که جواب اینها رو بدم نتیجه اش خلاصه بگم اینکه اولا اصلا بدون تعهد نیست وحتی اگه هر کدومشون بخواد ثبت دسخطی بین دو نفر و تعیین مهریه داره فقط بین خودشون وبدون شاهد دوما همون تعهدات ازدواج دائم رو داره دوستان مطالعه کنن میرسن به این بحث و سوما بنظرم هدف دین از این موضوع ارائه راه حل بوده نه پاک کردن صورت مسئله یعنی بجای اینکه مثل حاکمان وقت ما در شرایط الان نسل و طلاق و ازدواج سرگیجه بگیرن و نسل رو معطل درس و درس درس کنن در کنارش فساد همه جا سر بگیره دین راه حل ارائه داده که بروید این راه حل شما . ببخشید طولانی شد

  یعنی خانم و اقایی که هرچندروز صیغه یک نفر هستند با مهریه محدود
  فسادی انجام نشده
  الان همه میدونیم که خوندن یه ایه جلوی فساد و بیماریهای مقاربتی رو نمیگیره
  بعضی از راه حل های دینی برای جامعه ی امروزی منسوخ شده

 • mohsen 2018 76 پاسخ رهگذر 1 سال

  حقایق جامعه ر نمیشه کتمان کرد، روابط نامشروع در جامعه هست تحت عنوان دوستی ها و روابط پنهانی و جالب اینجاست بیشترین صدمه هم خانم ها از این روابط می برند درحالیکه حاضرند با یک هدیه و صحبت های احساسی خودشون ر در اختیار مردی قرار بدهند و اسمش هم میذارن رابطه عاشقانه که بعدها شاید براشون پشیمونی هم در پی داشته باشه ، در واقع ازدواج موقت یادآور یک قرارداد هست بین زوجین تا براشون تعهدی ر ایجاد کنه برای رابطه شون ، هیچ چیز به اندازه ازداوج موقت برای زن تمکین قائل نمیشه و جامعه ر از فساد و سواستفاده هایی که جاری هست خالی نمیکنه اگر فرهنگ سازی بشه و از شمایل زشتی که براش تصویر سازی کردن در بیاد. متاسفانه در کشورهای غربی دارن عمل زشت روابط نامشروع و حتی همجنس بازی ر طوری ترویج میدن کهجایگاهی پیدا کردن اما در جامعه ما عمل حلال ازدواج موقت ر با تبلیغات بد به شکل بدی جلوه گر کردند.

 • 丂乇ㄒ卂尺乇卄 . 778 پاسخ 🏅🏅 1 سال

  لطفا اجناس رو با انسان ها مقایسه نفرمایید
  و همگی خوب میدونیم صیغه مدت طولانی کم اتفاق میوفته
  نود درصد زیر پرچم صیغه مفسده انجام میدن
  بخاطر همین درصد بالای فساد هست که دید جامعه به صیغه بد شده
  نه دسیسه ی انگلیس و امریکا
  گاهی از جواب های کاربران متعجبم
  انگار در جامعه ی ایران زندگی نمیکنند

 • مهرداد رضائی 111 پاسخ 🏅 1 سال

  丂乇ㄒ卂尺乇卄 . : یعنی خانم و اقایی که هرچندروز صیغه یک نفر هستند با مهریه محدود فسادی انجام نشده الان همه میدونیم که خوندن یه ایه جلوی فساد و بیماریهای مقاربتی رو نمیگیره بعضی از راه حل های دینی برای جامعه ی امروزی منسوخ شده

  بانو ستاره در جواب شما اولا به هیچ وجه در اینطور نیست کسی بتواند هر چند روز یکبار صیغه بشود(زوجه پس از اتمام زمان عقد ازدواج بمدت 45 روز نمیتواند با کس دیگری ازدواج کند ) . دوما این موضوع فقط و فقط برای آقایان مجرد یا متاهل و زنان مطلقه یا به هر نحوی تنها بوده (شامل دختران نمیشود که نیاز به اجازه پدر دارد) . سوال 1 : اینکه در نگاهی عرفی جامعه الان رابطه های که در دوستی ها هست و اکثرا به ازدواج ختم نمیشه چرا کسی بهش ایراد نمیگیره و اما اگر توش نمیاره ؟ دین میگه این آدمایی که الان به هر دلیلی تنها موندن و همینطور آقایانی که به هر دلیل کمبودی دارند در این چارچوبی که من تعریف میکنم ازدواج کنند تا راه سو استفاده ها و لجن کسی بسته گردد.

 • مهرداد رضائی 111 پاسخ 🏅 1 سال

  مهرداد رضائی : بانو ستاره در جواب شما اولا به هیچ وجه در اینطور نیست کسی بتواند هر چند روز یکبار صیغه بشود(زوجه پس از اتمام زمان عقد ازدواج بمدت 45 روز نمیتواند با کس دیگری ازدواج کند ) . دوما این موضوع فقط و فقط برای آقایان مجرد یا متاهل و زنان مطلقه یا به هر نحوی تنها بوده (شامل دختران نمیشود که نیاز به اجازه پدر دارد) . سوال 1 : اینکه در نگاهی عرفی جامعه الان رابطه های که در دوستی ها هست و اکثرا به ازدواج ختم نمیشه چرا کسی بهش ایراد نمیگیره و اما اگر توش نمیاره ؟ دین میگه این آدمایی که الان به هر دلیلی تنها موندن و همینطور آقایانی که به هر دلیل کمبودی دارند در این چارچوبی که من تعریف میکنم ازدواج کنند تا راه سو استفاده ها و لجن کسی بسته گردد.

  مابقی اتفاقاتی که در مورد این ماجرا می افته بهره کشی و تبصره سازی شخصی آدمسات از دین . شخص به اسم دین هر تبصره و بندی رو بهش اضافه میکنه به نفع سو استفاده خودش

 • مهرداد رضائی 111 پاسخ 🏅 1 سال

  مهرداد رضائی : مابقی اتفاقاتی که در مورد این ماجرا می افته بهره کشی و تبصره سازی شخصی آدمسات از دین . شخص به اسم دین هر تبصره و بندی رو بهش اضافه میکنه به نفع سو استفاده خودش

  بنده مجردم طرفدار این قضیه هم نیستم اما حقیقتا مطالعه ای که کردم هیچ ایرادی به نظریه دین توش ندیدم الا نزدیک کزدن قلبها و جلو گیری از فساد . این وسط آقایان و ملاهایی توش یه چیزایی به نفع خودشون اضافه کردن تقصیر دین نیست . باز هم از همگی پوزش بابت هر گونه سو تفاهم

 • مهرداد رضائی 111 پاسخ 🏅 1 سال

  mohsen 2018 : حقایق جامعه ر نمیشه کتمان کرد، روابط نامشروع در جامعه هست تحت عنوان دوستی ها و روابط پنهانی و جالب اینجاست بیشترین صدمه هم خانم ها از این روابط می برند درحالیکه حاضرند با یک هدیه و صحبت های احساسی خودشون ر در اختیار مردی قرار بدهند و اسمش هم میذارن رابطه عاشقانه که بعدها شاید براشون پشیمونی هم در پی داشته باشه ، در واقع ازدواج موقت یادآور یک قرارداد هست بین زوجین تا براشون تعهدی ر ایجاد کنه برای رابطه شون ، هیچ چیز به اندازه ازداوج موقت برای زن تمکین قائل نمیشه و جامعه ر از فساد و سواستفاده هایی که جاری هست خالی نمیکنه اگر فرهنگ سازی بشه و از شمایل زشتی که براش تصویر سازی کردن در بیاد. متاسفانه در کشورهای غربی دارن عمل زشت روابط نامشروع و حتی همجنس بازی ر طوری ترویج میدن کهجایگاهی پیدا کردن اما در جامعه ما عمل حلال ازدواج موقت ر با تبلیغات بد به شکل بدی جلوه گر کردند.

  دقیقا منظور بیان کردید. سپاس


O Fortuna velut luna statu variabilis


وطن فروش، با خفت، می میرد!


وطن فروش، با خفت، می میرد!


وطن فروش، با خفت، می میرد!

 • مهتاب * 407 پاسخ 🏅🏅 1 سال

  اگه تمام ادله ی شما در مورد صیغه درست باشه و بقول شما خانوم عده را هم نگه دارد پس یعنی یه زن می تونه درطول یک سال چهار بار با ادمهای مختلف صیغه شرعی بشه نگاه شما به زن جوانی که هرسال 4 همسر جدید داره چیه؟ آیا این زن را به سمت لاابالی گری سوق ندادین جناب شریعت محترم؟!

 • Wovvoran Rocreni 1432 پاسخ 🏅🏅🏅🏅🏅 1 سال

  مهتاب * : اگه تمام ادله ی شما در مورد صیغه درست باشه و بقول شما خانوم عده را هم نگه دارد پس یعنی یه زن می تونه درطول یک سال چهار بار با ادمهای مختلف صیغه شرعی بشه نگاه شما به زن جوانی که هرسال 4 همسر جدید داره چیه؟ آیا این زن را به سمت لاابالی گری سوق ندادین جناب شریعت محترم؟!

  نه دیگه، مهم اینه که یه اخوند داره نون میخوره، بقیه چیزا اصلا مهم نیست!!!


O Fortuna velut luna statu variabilis

 • 丂乇ㄒ卂尺乇卄 . 778 پاسخ 🏅🏅 1 سال

  مهرداد رضائی : بانو ستاره در جواب شما اولا به هیچ وجه در اینطور نیست کسی بتواند هر چند روز یکبار صیغه بشود(زوجه پس از اتمام زمان عقد ازدواج بمدت 45 روز نمیتواند با کس دیگری ازدواج کند ) . دوما این موضوع فقط و فقط برای آقایان مجرد یا متاهل و زنان مطلقه یا به هر نحوی تنها بوده (شامل دختران نمیشود که نیاز به اجازه پدر دارد) . سوال 1 : اینکه در نگاهی عرفی جامعه الان رابطه های که در دوستی ها هست و اکثرا به ازدواج ختم نمیشه چرا کسی بهش ایراد نمیگیره و اما اگر توش نمیاره ؟ دین میگه این آدمایی که الان به هر دلیلی تنها موندن و همینطور آقایانی که به هر دلیل کمبودی دارند در این چارچوبی که من تعریف میکنم ازدواج کنند تا راه سو استفاده ها و لجن کسی بسته گردد.

  تمام توضیحات شما برفرض درست
  شما یک لحظه خرف منو تصوربفرمایید و بدوراز شعار جواب بدید
  تصورکنید خواهر مادر یا دخترتون صیغه ای هست
  خپشحال و راضی هستید ؟

 • ꀪꋬꈛꇩꀀꌛ .ん 3094 پاسخ 🏅🏅🏅🏅🏅 1 سال

  چون هرزگی و فساده..
  حالا دوستان میگن مرد میتونه چند زن داشته باشه
  یه کشور افریقایی یه زن میتونه با چند مرد شوهر کنه ایا این قشنگه؟
  تو دوره حضرت محمد زن اصلا ارزشی نداشت دختر زنده به گور میشد
  عرب با نوامیس خود نزدیکی میکرد کثافت کاری بود
  این باعث شد فساد اون موقع کاهش پیدا کنه
  الان که مردم پیشرفت کردن و زن را یه کالا یا حیوون دست اموزشون نمیدونن باید بپذیرن یه زن کافیه
  اصلا چه دلیل داره یه مرد رابطه ای که میتونه با همسر خودش داشته باشه که واسش فدا کاری کرده زندگی کرده را به خانومی بده که صرفا برای پول باهاش هم بستر شده .پول را میتونه صرف شاد کردن همسرش فرزندش کنه نه اینکه هزینه هرزه بازی کنه
  یکم ادم بودن یکم منصف بودن بد نیس


A frog in a well does not know the great ocean

 • 丂乇ㄒ卂尺乇卄 . 778 پاسخ 🏅🏅 1 سال

  یعنی راضی هستید دیگه
  بچه ای که ممکنه حاصل ارتباط موقت باشه به دنیا میاد
  اولا انگِ «بچه صیغه‌ای» همیشه تا آخر عمر روی پیشانی آن بچه هست. مورد تحقیر قرار می‌گیرند. دچار بحران هویتی می‌شوند. دچار بحران شخصیتی می‌شوند. در تحقیقاتی که واقعاً انجام شده این بچه‌ها از لحاظ اجتماعی آسیب‌پذیرتر هستند. به طرف اعتیاد، به طرف بزه‌کاری بیشتر می‌روند.


وطن فروش، با خفت، می میرد!


وطن فروش، با خفت، می میرد!