صفر و یک

(zeroandone )

شهرام ایران منش

4 ساعت پیش و 45 دقیقه قبل
 • قوانین و تکنیک های سبک امپرسیونیسم چیست ؟
در نقاشی های سبک امپرسیونیسم از قلم های کلفت و کوتاه استف
 • قوانین و تکنیک های سبک امپرسیونیسم چیست ؟
  در نقاشی های سبک امپرسیونیسم از قلم های کلفت و کوتاه استفاده می‌شود و ضربه با این قلم ها بر روی بوم های نقاشی صورت می گیرد. این کار برای سبک امپرسیونیسم که توجهی به جزئیات و ریزه کاری ها صورت نمی‌گیرد، مناسب است و همچنین برای رسیدن سریع تر به هدف مناسب می باشد.

  نقاشان در نقاشی های سبک امپرسیونیسم از تکنیک کنتراست رنگ ها، یعنی حداقل ترکیب رنگ ها با یکدیگر استفاده می‌کنند. نقاش ها و هنرمندان امپرسیونیسم، به هیچ عنوان از رنگ‌های سیاه برای نقاشی امپرسیونیسم مدرن خود استفاده نمی‌کنند. آن ها برای ایجاد سایه ها و رنگ های خاکستری از رنگ های مکمل و ترکیبات آن ها استفاده می کنند. بنابراین سطح کار آن ها برخلاف هنرمندان سنتی و قدیمی روشن است.

  شهرام ایران منش

  4 ساعت پیش و 56 دقیقه قبل
 • تفاوت سبک امپرسیونیسم با سبک های قبلی :
قبل از ظهور سبک امپرسیونیسم، هنرمندان و نقاشان، نقاشی هایی
 • تفاوت سبک امپرسیونیسم با سبک های قبلی :
  قبل از ظهور سبک امپرسیونیسم، هنرمندان و نقاشان، نقاشی هایی را طراحی می کردند که سوژه اصلی آن ها در مرکز قرار می‌گرفت و بیشتر مربوط به طراحی خطی چهره میشد و توجه مخاطب به سوژه ای که در مرکز قرار داشت جلب می شد و به پس زمینه، توجه آن چنانی صورت نمی‌گرفت. ولی در سبک امپرسیونیسم نقاشان و طراحان اصولاً بر ماجرای اتفاق افتاده در تصویر تاکید دارند. بنابراین سوژه ی اصلی را در اطراف قرار می‌دهند؛ نه در مرکز اصلی! در واقع نقاشی‌های سبک امپرسیونیسم؛ مانند یک عکس اند. در عکس ها، نه تنها سوژه ی اصلی، بلکه اطراف سوژه نیز مورد توجه قرار می گیرد در همین زمان بود که عکاسی نیز طرفداران زیادی را پیدا کرد.

  نکات مربوط به بحث امپرسیونیسم چیست؟
  نقاشی هایی که قبل از ظهور امپرسیونیسم طراحی و ترسیم شده است معمولاً در فضا های بسته هستند. توجه به جزئیات و نکات ریز در این تصویر ها بسیار به چشم می‌خورند؛ ولی در سبک نقاشی امپرسیونیسم مدرن برخلاف طراحی چهره هنرمندان خود را درگیر جزئیات و ریزه کاری های جزئی در تصویر ها نمی‌کردند و در پی نشان دادن دقیق و کامل تصویر اصلی نبودند در نقاشی های سبک امپرسیونیسم به دلیل نوع ضربات وارده قلم رنگ بر روی بوم اگر در فاصله کم با تابلوی نقاشی ایستاده و به نقاشی ها نگاه کنید سایه ها را نیز به خوبی می توانید مشا
  [ادامه...]

  شهرام ایران منش

  5 ساعت پیش و 4 دقیقه قبل
 • ویژگی های سبک امپرسیونیسم چیست؟
ویژگی های سبک امپرسیونیسم چیست؟ و در چه صورت یک نقاشی را امپرسیونیس
 • ویژگی های سبک امپرسیونیسم چیست؟
  ویژگی های سبک امپرسیونیسم چیست؟ و در چه صورت یک نقاشی را امپرسیونیسم می نامیم؟ در اولین قدم برای این که بدانیم سبک امپرسیونیسم چیست؛ می گوییم: هنگامی می توان گفت که یک نقاشی سبک امپرسیونیسم است که در روی بوم، ضربات قلم و رنگ ها؛ بتواند نشان دهنده اثرات نور باشد.
  قدم دوم در شناخت سبک امپرسیونیسم و این که بدانیم امپرسیونیسم چیست؛ این است که؛ نقاشی های سبک امپرسیونیسم یک موضوع خاصی را به تصویر می‌کشند و نشان می‌دهند. مانند: تفریحات در باغ ها و دشت ها، خوش گذرانی های مردان و زنان طبقه متوسط در فضاهای باز، نوشیدن قهوه در قهوه خانه ها و کافه ها، شنا، اسب سواری، قایق سواری و دیگر موضوعات مشابه آن ها. برخی از نقاشی‌ها هر دو ویژگی از این ویژگی‌های گفته شده را دارا هستند. ولی برخی دیگر از آن ها تنها یک مورد را در خود می گنجانند.

  شهرام ایران منش

  5 ساعت پیش و 12 دقیقه قبل
 • توسعه و پیشرفت سبک امپرسیونیسم :
توسعه و پیشرفت سبک امپرسیونیسم از اواخر قرن نوزدهم میلادی رواج یاف
 • توسعه و پیشرفت سبک امپرسیونیسم :
  توسعه و پیشرفت سبک امپرسیونیسم از اواخر قرن نوزدهم میلادی رواج یافت. سبک نقاشی امپرسیونیسم همان طور که می دانیم، یک سبک مدرن است. بنابراین با رواج خود و حرکات قلم خود بر روی بوم نقاشی توانست، رویداد های تاریخی را در نقاشی کم رنگ کند؛ در واقع سبک امپرسیونیسم با این کار، سبک تاریخی را در نقاشی ها نفی کرد. ولی با این حال، اولین نمایشگاه نقاشی سبک امپرسیونیسم که در سال ۱۸۷۴ میلادی برپا شد؛ مورد انتقاد و نقد های شدید منتقدان و هنرمندان قرار گرفت. بعضی از بنیانگذاران این سبک هنری یعنی: کلود مونه، مانه و پیر آگوست رنوآر؛ هنرمندان دیگری از جمله: ادگار دگا، برت موریسو و کامیل پیسارو از مهم ترین نقاشان وارد شده در این سبک هنری بودند.
  مدتی پس از به وجود آمدن سبک امپرسیونیسم در نقاشی، عده زیادی از هنرمندان معروف و به نام غرب، شروع به پیروی از این سبک هنری نو ظهور کردند، اما باز هم این سبک هنری جدید، مورد پذیرش و قبول همگان قرار نگرفت و همین باعث شد تا بسیاری از منتقدان هنری؛ سبک نقاشی امپرسیونیسم را با کلمه خفت آور همراه می دانستند. چرا که از پیدایش این سبک جدید در نقاشی وحشت داشتند، زیرا، در اوایل ابداع این سبک جدید، سبک هایی مورد پذیرش جمله ی هنرمندان و منتقدان قرار گرفته بود که، هنرمندان و خالقان اثر با ضربات قلم بر روی بوم طرح های صاف و منظم ر
  [ادامه...]

  شهرام ایران منش

  5 ساعت پیش و 25 دقیقه قبل
 • ادامه ی بحث امپرسیونیسم چیست و شناخت سبک امپرسیونیسم :
بنابراین آن چهار هنرمند، شروع به نقاشی طرح ه
 • ادامه ی بحث امپرسیونیسم چیست و شناخت سبک امپرسیونیسم :
  بنابراین آن چهار هنرمند، شروع به نقاشی طرح هایی را کردند که در زیر نور طبیعی خورشید صورت می‌گرفتند و نه در زیر نور مصنوعی چراغ ها.
  این سبک و جنبش جدید، توانست سبک های هنری قرن های دیگر را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد. نقاشی های آن ها، صحنه هایی روشن داشتند. چند سال بعد و پس از پیوستن هنرمندان دیگر به سبک آن ها، برای برگزاری نمایشگاهی که آکادمی هر ساله برگزار می‌کرد؛ اثر چمنزار مونه توسط کمیسیون داوران رد شد. علاوه بر این، اثر های بسیاری دیگر از آثار این چنینی هنرمندان گروه نیز رد شدند. چرا که کار آنان بسیار ساختار شکنانه بود.

  در سال ۱۸۶۳ ناپلئون سوم، در کنار سالن اصلی نمایشگاه عمومی، سالن دیگری را قرار داد، به نام سالن آثار رد شده و در آن جا آثاری که توسط کمیسیون و داوران رد شده بودند را در معرض نمایش مردم قرار می داد تا آن ها مورد قضات مردم نیز قرار گیرند.

  بر خلاف تصورات، این آثار مورد استقبال و پذیرش شدید مردم قرار گرفتند. به صورتی که بازدید ها از سالن آثار رد شده بیشتر از سالن آثار اصلی نمایشگاه عمومی بود و در سال ۱۸۷۳ به طور رسمی جنبش مکتب امپرسیونیسم توسط مونه رنوار سیلیس آغاز شد.

  در جواب سوال امپرسیونیسم چیست می‌گویم: امپرسیونیسم از یک نقاشی و نقاشان فرانسوی که نسبت
  [ادامه...]

  شهرام ایران منش

  5 ساعت پیش و 41 دقیقه قبل
 • معرفی سبک امپرسیونیسم :
تاریخچه سبک امپرسیونیسم چیست؟
در این زمان هر ساله آکادمی هنر های زیبای فرا
 • معرفی سبک امپرسیونیسم :
  تاریخچه سبک امپرسیونیسم چیست؟
  در این زمان هر ساله آکادمی هنر های زیبای فرانسه در سالن پاریس یک نمایشگاه عمومی برگزار می‌کرد و در آن جا، آثار هنرمندان و نقاشانی را که نقاشی های خود را توسط کمیسیون داوران تاییدیه می‌گرفت را برای عموم مردم و هنر دوستان به نمایش و اجرا می گذاشتند. در دهه ۱۸۶۰ میلادی، چهار هنرمند نقاش، با نام های کلود مونه، آگوست رنوار، آلفرد سیسیلی و فردریک بازیل که عضو آکادمی هنرهای زیبای فرانسه بودند پس از ملاقات با هنرمند و نقاشی سوئیسی به نام چارلز گلیر، به این نتیجه دست یافتند که به نقاشی و طراحی در رابطه با زندگی معاصر و صحنه های طبیعی بیشتر از به تصویر کشیدن صحنه‌های تاریخی و کلاسیک علاقه مند هستند و همین شد که به دنبال تمرین و طراحی بیشتر روی این موضوعات رفته و تمرکز اصلی‌شان را بر روی این موضوع های جدید قرار دادند. که این قضیه بر خلاف قواعد هنری آن زمان بود.

  شهرام ایران منش

  5 ساعت پیش و 49 دقیقه قبل
 • معرفی سبک امپرسیونیسم :
تاریخچه سبک امپرسیونیسم چیست؟
امپرسیونیسم یکی از مکاتب هنری است. شناخت مکا
 • معرفی سبک امپرسیونیسم :
  تاریخچه سبک امپرسیونیسم چیست؟
  امپرسیونیسم یکی از مکاتب هنری است. شناخت مکاتب هنری از جمله مکتب امپرسیونیسم برای هنرمندان و هنر دوستان، از واجبات است. برای این که بدانیم امپرسیونیسم چیست بهتر است در ابتدا با تاریخچه ی شروع و آغاز آن آشنا شویم.

  در قرن نوزدهم میلادی که فرانسه در پی تغییرات بود؛ سبک هنری آکادمی هنرهای زیبای فرانسه، نقاشی های سنتی بود و خروجی‌های آکادمی هنرهای زیبای فرانسه نیز هنرمندانی با سبک هنری سنتی و تکنیک های قدیمی بودند. بنابراین حتی افراد درون آکادمی نیز از این شیوه های سنتی و قدیمی پیروی می کردند. شیوه ها و روش هایی که در آکادمی هنرهای زیبای فرانسه دنبال می‌شدند، موضوعات تاریخی، مذهبی و در یک؛ کلام موضوع هایی کلاسیک بودند.که این موضوع ها بر شرایط جوی آن زمان فرانسه نیز حاکمیت داشتند.

  ادامه... اعضاء گروه
  • Aliram Parsa
  • «مینا »
  • mohsen .
  • همایون همایون
  • Eda Nur
  • بهروز فروزان
  • محسن افشار
  • سعید احمدی
  • ّfatemeh karimi
  • آرام جون
  • ژرفا ..
  • حسين حسيني
  • مریم بانو
  • Mahya Mahtab
  • سعید حقیقی
  • آرزو معین
  کاربران فعال