فارکس

(forex )

Setare Hooshmandii

6 ماه پیش و 3 هفته قبل
 • USDCHF نظرم اینه مه با توجه به واگرایی موجود در تایم فریم روزانه احتمال ریزش و باز کردن معامله سل هس
 • USDCHF نظرم اینه مه با توجه به واگرایی موجود در تایم فریم روزانه احتمال ریزش و باز کردن معامله سل هست

  • Setare Hooshmandii : گاهی روزانه تحلیل میکنم گاهی ساعتی بستگی داره. برای تایم 15 دقیقه و 5 دقیقه اون جفتی ارزی ک کار میکنم استراتژی اسکالپی دارم.روزانه هم ک تحلیل میکنم برای تعیین نقطه ورود ب تایم فریم یک ساعته میام

   6 ماه پیش و 2 هفته قبل

  • Setare Hooshmandii : خانمم.هم کادر درمان هستم و هم برا تفریح ترید میکنم

   6 ماه پیش و 2 هفته قبل

  • حمید صدر : آقا شما تریدر هستین؟

   6 ماه پیش و 2 هفته قبل

  Setare Hooshmandii

  6 ماه پیش و 3 هفته قبل
 • نمودار GBPUSD ب خطوط پیوت ماهانه رسیده و در حال درجازدنه و در عین حال به خط روند رسیده که یه سیگنال
 • نمودار GBPUSD ب خطوط پیوت ماهانه رسیده و در حال درجازدنه و در عین حال به خط روند رسیده که یه سیگنال صعودی بودن می دهد .MACD و RSI صعودی بودن را نشان می دهد من نظرم روی بای هست و حداقل تا R1صعود می کند.تایم فریم 1ساعته

  Setare Hooshmandii

  6 ماه پیش و 3 هفته قبل

  نرخ بهره ( Interest Rate )

  هیچ کدام از شاخص های مالی و اقتصادی به اندازۀ نرخ بهره بر حرکات بازار ارز تاثیر بارز ندارند. اولین نکتۀ مهم دانستن این مطلب است که نرخ بهره ابزاری است که بانک های مرکزی از آن برای اعمال نفوذ بر ارز ملی بهره می برند و یکی از حلقه های زنجیرۀ سیاست پولی یک کشور را تشکیل می دهد. نرخ های بهره کوتاه مدت درصد اعتبارهایی که توسط بانک مرکزی برای بانک های بازرگانی صادر می شوند را تعیین می کند. بانک های مرکزی به منظور زیر نظر گرفتن یک موج تورمی، بسته به اهدافشان، تلاش خواهند کرد تا در ارز ملی اعمال نفوذ کنند. بانک های مرکزی این کار را از طریق تنظیم نرخ های بهره انجام می دهند. اگر تصمیم برای شمارش ابزارهای تورمی اتخاذ شود، بانک مرکزی سطح نرخ های بهره را افزایش خواهد داد. به این ترتیب میزان ابزارهای پولی در یک چرخۀ آزاد کوتاه خواهند شد که باعث می شود سطح تورم محدود نگه داشته شود. اگر تصمیم گرفته شود که پول به چرخۀ اقتصادی تزریق شود، نرخ های بهره کاهش پیدا می کنند. اگر نرخ بهره در کشوری بالاتر از سایر کشورها باشد ، یک اختلاف درصد زیادی پیش می آید و موجب می شود ارز آن کشور به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری، جذاب شود. به این ترتیب تقاضا برای خرید ارز آن کشور در بازار جهانی مبادلات ارزی افزایش پیدا می کند و نرخ مبادله ای آن ارز رشد می کند.
  [ادامه...]

  • kimia rad : سلام عزیزم محبوبی ✓

   6 ماه پیش و 2 هفته قبل

  Setare Hooshmandii

  6 ماه پیش و 3 هفته قبل

  اشتغال بخش غیرکشاورزی ( Nonfarm payrolls – NFP )

  تعداد مشاغل ایجاد شده در صنایع غیرکشاوری در طی یک ماه. این شاخص توسط وزارت کار ارائه می شود و بازتاب دهندۀ نوسان اشتغال در ایالات متحده در طی یک ماه است. شاخص اشتغال بر مبنای برگه های حقوق و دستمزدی که به کارکنان پرداخت می شود محسابه می شود. تقریبا از 500 صنعت (تولید، ساخت و ساز، تجارت، خدمات، مشاورین املاک، موسسات مالی، بیمه) و 400هزار شرکت برای تهیۀ این شاخص استفاده می شود. از این شاخص تحت عنوان شاخص اشتغال ثبت شده نیز یاد می شود. برای تخمین این شاخص از 50 هزارخانوار تحقیق بعمل می آید. رشد این شاخص بیانگر رشد اشتغال و افزایش نرخ مبادلاتی دلار است. این شاخص به شاخص محرک بازار نیز معروف است. یک قاعدۀ تجربی وجود دارد و آن اینکه افزایش 200 هزار در هر ماه برابر است با افزایش تولید ناخالص داخلی هر 3 % ، این شاخص در اولین جمعۀ هر ماه میلادی در ساعت 8:30 وقت EST (نیویورک) منتشر می شود.

  • حمید صدر : پرستار هستین؟

   6 ماه پیش و 2 هفته قبل

  • Setare Hooshmandii : بله

   6 ماه پیش و 2 هفته قبل

  • حمید صدر : شما کادر درمان هستین؟

   6 ماه پیش و 2 هفته قبل

  Setare Hooshmandii

  6 ماه پیش و 3 هفته قبل

  شاخص بهای تولید کننده ( Production Price Index – PPI )

  شاخص بهای تولید کننده بازتاب دهندۀ تغییرات اندازۀ سبد مصرف کننده است که انحصارا شامل تولیدات صنعتی می شود. شاخص بهای تولیدکننده تمام مراحل تولید را در بر می گیرد: مواد اولیه. مرحلۀ میانی. محصول آماده. همچنین تمام بخش ها: صنعت. معدن. کشاورزی. بهای مواد وارداتی و خدمات در هنگام محاسبۀ این شاخص لحاظ نمی شوند. هرچند، آنها از طریق بهای موادخام و مؤلفه های وارد شده تاثیر خود را می گذارند. معموال شاخص بهای صنعتی قبل از شاخص بهای مصرف کننده منتشر می شود و به همین دلیل بسیاری از تحلیل گران از آن به عنوانی شاخصی برای تخمین سطح تورم در آینده استفاده می کنند.

  Setare Hooshmandii

  6 ماه پیش و 3 هفته قبل

  شاخص بهای مصرف کننده ( Consumer Prices Index-CPI )

  شاخص بهای مصرف کننده بازتاب دهندۀ بهای یک گروه از کالاها و خدمات در یک دورۀ زمانی ( یک ماه، یک فصل، یک سال) است. این شاخص برای تحلیل و مقایسۀ ارزش سبد مصرف کننده برای کالاها و خدمات در ماه جاری در مقایسه با میزان بهای مصرف کننده در ماه یا سال قبل ایجاد شده است. در این سبد، سهم کالاها تقریبا 44 %و سهم خدمات 56 %هستند. این شاخص یک شاخص اولیه برای تورم بهای مصرف کننده است و در عین حال بهترین شاخص برای ارزیابی هزینۀ زندگی محسوب می شود. قاعدتا رشد این شاخص دربارۀ افزایش نرخ بهره در یک کشور هشدار می دهد که منجر به افزایش نرخ بهره ارز ملی می گردد. این شاخص یکی از فرارترین شاخص های اقتصادی در بازار فارکس محسوب می شود بطوریکه در زمان انتشار آن نرخ مبادالت ارزی بین 50 تا 100 پیپ در یک دقیقه نوسان پیدا می کنند.

  Setare Hooshmandii

  6 ماه پیش و 3 هفته قبل

  شاخص بهای اشتغال ( Employment Cost Index )

  شاخص بهای اشتغال تغییرات مربوط به حقوق دریافتی و کمک بیکاری را نشان می دهد. این شاخص، یک شاخص مهم برای تورم احتمالی در اقتصاد است. این شاخص به دقت توسط فدرال ریزرو ایالت متحده و بانک مرکزی اتحادیۀ اروپا در هنگام اخد تصمیم دربارۀ سیاست پولی آینده شان، زیر نظر گرفته می شود. این شاخص در بازار فارکس تاثیر ضعیفی دارد. اگر انتظار افزایش نرخ های بهره وجود داشته باشد، افزایش میزان این شاخص موجب افزایش نرخ مبادله ای می شود. قاعدتا حوزۀ کاربرد شاخص بهای اشتغال یک حوزۀ تخمینی است که به دو نوع میان مدت و بلند مدت تقسیم می شود.

  Setare Hooshmandii

  6 ماه پیش و 3 هفته قبل
 • در جفت ارز GBPCHF 2تا فیبوناچی انداختم که کم کم ب معامله سل میشه فکر کرد منتظر موقعیت میشم که اگر
 • در جفت ارز GBPCHF 2تا فیبوناچی انداختم که کم کم ب معامله سل میشه فکر کرد منتظر موقعیت میشم که اگر اوکی داد وارد بشم و البته تنها از فیبو استفاده نکردم باید کلیه ی عوامل مد نظرم موقعیت پوزیشن باز کردن رو بدن.

  ادامه... اعضاء گروه
  • Setare Hooshmandii
  کاربران فعال