wunden influencer

(arthip@)

wunden influencer

2 ساعت پیش و 57 دقیقه قبل
 • _روانشناسی یوگا ( Yoga ) :
-اشنایی با اهمیت و فواید یوگا
قسمت اول :
اخیرا روانشناسی یوگا بعنوان ر
 • _روانشناسی یوگا ( Yoga ) :
  -اشنایی با اهمیت و فواید یوگا
  قسمت اول :
  اخیرا روانشناسی یوگا بعنوان رشته تدریس و تحقیق شکل گرفته است. موسسات و دانشگاه های بسیار کمی این رشته را بطور رسمی ارائه می دهند. اما این موضوع بسیار حائز اهمیت است چرا که تکنیک ها و اصول آن باعث افتخار سرزمین کهن هند است. در ریگ ودا و آتارودا به یوگا اشاره شده است، بخصوص در آتارودا که به تفصیل به مساله روان و سلامت فرد میپردازد. هرچند معرفی اصول یوگا در نوشته های حکیم پاتانجلی در یوگا سوترا ها به ۲۲ قرن پیش بر می گردد. قوانین و روشهای آورده شده در متون قدیمی هند، به دلیل نوشتار آنها به زبان سانسکریت و جنبه مذهبی، فلسفی و اسطوره ای آن، برای زمان زیادی به فراموشی سپرده شده بودند. حال آنکه در اوایل قرن بیستم ترجمه ها و تفسیرهای سلیس و خوبی از محققین ادبی و دانشمندان در زمینه یوگا به زبانهای مختلف روز انجام شد. دانشمندان در عرصه پزشکی و درمانگران در دیگر رشته ها ازجمله روانشناسی شروع به تفسیر اصول یوگا کرده و از تکنیک های آن برای ارتقا و تعدیل سلامت افراد استفاده کردند. تمرینات یوگا بویژه راجا یوگا و هاتا یوگا، در آزمایشات علمی پیرامون درمان بیماریهای به اصطلاح لاعلاج نتایج خوب و موثری داشته است
  بنابراین یوگا و ،وانشناسی یک ارتباط نزدیکی با هم دارند . می دانیم که پیشتر روانشناسی مدرن نیز بعنوان مطالعه و بررسی روان و ذهن تعریف شده که بعدها به نامهای عملی مانند تجربیات آگاهی ،رفتاری و سازگاری انسان مطرح شد . روانشناسی یوگا از دو بخش نظم یوگا و روانشناسی آن ،ساخته شده است . به بیانی دقیق تر با مفاهیم یو گایی ،اصول و تکنیک های بارز روانشناسی را در بر دارد . اینها نیازمند بررسی مجدد از نظر الگوها و دستاورد ها یشان دارند .جالب است که خاطر
  [ادامه...]

  wunden influencer

  2 روز پیش و 10 ساعت قبل
 • زمانی که در حین خواب، آگاه میشوید که درحال خواب دیدن هستید(اما کماکان در خواب هستید)،به این حالت،روی
 • زمانی که در حین خواب، آگاه میشوید که درحال خواب دیدن هستید(اما کماکان در خواب هستید)،به این حالت،رویای شفاف گفته میشود.

  رویای شفاف،عمل دیدن خواب،با درک اینکه در حال خواب دیدن هستید است.این نوع خواب میتواند فراگرفته شود و در مواقع مشخص ، ایجاد شود.برخی مردم حتی میتوانند خوابهایشان را کنترل کنند.با انجام تمرینهایی شما خواهید توانست خوابهای خود را کنترل کرده و همان چیزی را خواب ببینید که دوست دارید.

  دیدن رویای شفاف،یک مهارت مانند یادگیری یک زبان خارجی یا نوشتن به زبان خارجی است که هر کسی میتواند آنرا فرا بگیرد با این تفاوت که یادگیری آن بسیار راحت تر است.

  تصور کنید که چقدر خارق العاده خواهد بود اگر بتوانید هنگام خواب،چیزهایی که میبینید را کنترل کنید .

  ادامه دارد ...

  • آرام‌ .... : آها، خدا بد نده ان شاء الله خوب بشین

   1 روز و 17 ساعت قبل

  • wunden influencer : سلام ، حالم خوب نیست ارام خانوم :( بخاطر شما نیست ی وقت سو تفاهم نشه درست بشم خودم خبر میدم جواب پیامتونم میدم

   1 روز و 17 ساعت قبل

  • آرام‌ .... : سلام چرا جوابمو ندادین چیز بدی گفتم

   1 روز و 17 ساعت قبل

  wunden influencer

  5 روز پیش و 19 ساعت قبل
 • عنوان : خود هیپنوتیزمی ( شخصیتی ) 
_معرفی روشی برای ارتقا شخصیت 
فردی ، اجتماعی با استفاده از 
خو
 • عنوان : خود هیپنوتیزمی ( شخصیتی )
  _معرفی روشی برای ارتقا شخصیت
  فردی ، اجتماعی با استفاده از
  خودهیپنوتیزمی شخصیتی
  _بررسی شخصیت افراد بطور کلی
  خود هیپنوتیزم برای کمک به رشد شخصیت چیزهای زیادی باعث رشد شخصیت می شوند : زندگی موزون ، عقل ، هوش ، شخصیت معنوی خوب ، مهربانی ، کتابی از علم اخلاق ، درک مناسبی از ارزشها ، قدرت تحمل ، خشنودی از زنده بودن ، شجاعت برای روبرو شدن با حقیقت و تعدیل بدبختی ها ، میل به پیشرفت و در خدمت دیگران بودن و ایمان به خوبی زندگی . همه اینها و هر چیز دیگری که منعکس کننده این مسئله است که چه چیزی برای نوع بشر ممکن ، خوب و قابل قبول است ، به معنی رشد شخصیت است .
  _بررسی شخصیتی :
  شخصیت رشد یافته ، سرمایه زندگی است ، به شما صبر می دهد که ناکامی ها را تحمل کنید . کسانی که خود را با شرایط ، خوب وفق می دهند ، قادرند کارهای خوب انجام دهند و تسلی بخش دیگران در بدست آوردن موفقیت باشند . آنها کسانی را که در نا امیدی بسر می برند تسلی می دهند . همه ما از خرد کسانی که راز کمال را پیدا کرده اند سود می بریم ، ولی هدفی مانند رشد شخصیت ، یک شبه بدست نمی آید.
  _مزایای خودهیپنوتیزمی در ارتقا شخصیت :
  خود هیپنوتیزمی شما را قادر می سازد وقت و فعالیت های روزانه خود را برای مقاصد مفید برنامه ریزی و تنظیم کنید خشنودی و موفقیت بیشتر در زندگی ، بستگی به قابلیت در استفاده عاقلانه از وقت ، و برنامه ریزی آگاهانه دارد . زمان برای همه قابل دسترسی است .
  شبها به خواب رفتن ، با این علم که وقت خود را صرف انجام کاری سازنده کرده اید ، چیز جدیدی یاد گرفته اید ، خود را اصلاح یا برای هدفی مشخص برنامه ریزی کرده اید ، باید برای شما نوعی رضایت ذهنی داشته باشد که زندگی روز
  [ادامه...]

  • آرام‌ .... : شما هیپنوتیزم هم انجام میدید اگه کسی نتونه هیچ وقت تمرکز حواس داشته باشه آرام و ریلکس نباشه مدام استرس داشته باشه به مشکل بر نمیخوره

   4 روز پیش و 23 ساعت قبل

  • Saida ‌‌‌‌‌‌‌ : میدونم خواستم مطمئن شم خخخخ

   5 روز پیش و 19 ساعت قبل

  • wunden influencer : خخخ چی بگم دختره خوب ، معلومه که عاقلی :) چرا فکر کردی نیستی ؟؟

   5 روز پیش و 19 ساعت قبل

  wunden influencer

  5 روز پیش و 20 ساعت قبل
 • عنوان :
_اشنایی با مغز در حالت هیپنوتیزم
 و عادی
_بررسی مغز قبل و بعد از هیپنوتیزم
مغز در حالت ع
 • عنوان :
  _اشنایی با مغز در حالت هیپنوتیزم
  و عادی
  _بررسی مغز قبل و بعد از هیپنوتیزم
  مغز در حالت عادی و بیداری در این حالت فقط تعداد کمی (در این تصویر سه واحد از واحدهای ذهنی تحت تأثیر تلقین قرار می‌ گیرند. بنابراین اثر تلقین بسیار ضعیف است به طوری که در این شکل دیده میشود واحدهای نیروی فکری در همه فضای ذهن پراکنده هستند و تلقین که از خارج، مانند اشعه‌ ای وارد فضای مغز میشود فقط تعداد کمی را می‌ تواند در بر بگیرد. مغز در حالت هیپنوتیزم در حالت هیپنوتیزم، تمام واحدهای نیروی فکری در یک جا متمرکز و جمع می‌ شوند به نحوی که در این شکل دیده می‌ شود تمام نیروهای مغز تحت تأثیر تلقین قرار می‌ گیردو مغز جز به تلقین به هیچ چیز دیگری توجه ندارد. حتی درد را احساس نمیکند. حالت مغز بعد از هیپنوتیزم به طوری که در این شکل دیده میشود، ‌واحدهای مغزی یعنی نیروی مغزی بعد از خارج شدن از حالت هیپنوتیزم دوباره پراکنده میشوند ولی هر واحدی مقداری از تلقین را همراه خود دارد.این سه تصاویر به خوبی نشان میدهند که هیپنوتیزم «خواب» یا حالتی از ناخود آگاهی نیست بلکه هیپنوتیزم حالت«فوق تمرکز» مغز است.
  و این تصاویر نشان میدهندکه چرا قدرت تلقین در حال هیپنوتیزم خیلی زیادتر از حالت بیداری است

  _بررسی مغز در حالت هیپنوتیزم و عادی :

  مغز در حالتهای عادی و هیپنوتیزم از نظر تاریخی، هیپنوتیزم به عنوان یک حالت تغییر یافته آگاهی تعریف میشود که با انطباق بیشتر با پیشنهادات و توجه متمرکز شدید مشخص می شد.
  در حالی که این تعریف یک دیدگاه نظری خاص را فرض می‌کند، در طول سال‌ها این توصیف هیپنوتیزم به تدریج اصلاح شدتا رویکردی از لحاظ نظری خنثی‌تر را منعکس کند.
  با این وجود، یکی از موانع دائمی در
  [ادامه...]

  wunden influencer

  6 روز پیش و 21 ساعت قبل
 • عنوان : 
ماساژ کودک 
موضوعات مورد بررسی شامل :
_تحلیل و چرایی ماساژ کودک
_نکات مهم اموزشی 
_نحو
 • عنوان :
  ماساژ کودک
  موضوعات مورد بررسی شامل :
  _تحلیل و چرایی ماساژ کودک
  _نکات مهم اموزشی
  _نحوه ی اماده سازی کودک برای ماساژ
  _اموزش مرحله به مرحله ی ماساژ کودک

  ماساژکودک چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی,لمس کردن و تماس با کودک امری حیاتی است.حتی برای جنینی که در رحم مادر می باشد.در بسیاری از کشورهای گرمسیری , ماساژ کودک بخشی از مراقبت و پرورش صحیح کودک می باشد.چرب کردن , پوست بدن کودک را در آب و هوای گرمسیری محافظت می نماید به ویژه آن که باور عمومی ( در مورد ساکنین این مناطق ) بر این است که کشش و حرکات آرام ماساژگونه به رشد کودک کمک می کند. این باور می تواند درست باشد ,چرا که تحقیقات پزشکی نشان داده است که کودکانی که به طور مرتب ماساژ می گیرند سریع تر رشد می کنند. ارتباط و رابطه بین والدین و کودک می تواند به یافتن راهی شخصی برای لمس کردن کودک و به آرامش رساندن او بیانجامد.والدینی که به طور مرتب کودک خود را ماساژ می دهند شاهد آن هستند که چگونه خواب کودک آرام شده و غذای خود را با آسودگی میل می کند و نفخ و قولنج که در ماه های اول نوزاد را آزرره می کند , با تنظیم و تقویت سیستم گوارش او بهبود می یابد . شما می توانید کودک خود را از همان هفته اول تولد با روغن , به نرمی و ملایمت ماساژ دهید.بهتر است تا پایان ماه اول , این کار را هر روز با اختصاص حدود 15 تا 20 دقیقه از وقت خود ادامه دهید.به همین منظور , سعی کنید هر روز وقتی برای این کار پیدا کنید. بهتر است ماساژ را زمانی که کودک احساس نشاط و شادی می کند و گرسنه و خسته نمی باشد انجام دهید.حدود نیم ساعت پس از شیر دادن بسیار مناسب و ایده آل می باشد.اگر پس از پایان ماساژ با روغن , کودک را با آب گرم حمام کنیم کودک شما از این کار لذت
  [ادامه...]

  wunden influencer

  6 روز پیش و 21 ساعت قبل [رپ انالیزی]

  گوشت _ بهرام

  • شیرین عادل : آحسنت

   6 روز پیش و 18 ساعت قبل

  • wunden influencer : خودمم مینویسم ی کاراییم کردم

   6 روز پیش و 19 ساعت قبل

  • شیرین عادل : جالبه فک نمیکردم رپ گوش کنین

   6 روز پیش و 19 ساعت قبل

  wunden influencer

  1 هفته, 1 روز
 • گرایش :
روانشناسی تحلیلی ، محیطی 
_تاثیر گرانش ماه روی رفتار و سلامت انسان 
_ایا نیروی گرانشی ماه
 • گرایش :
  روانشناسی تحلیلی ، محیطی
  _تاثیر گرانش ماه روی رفتار و سلامت انسان
  _ایا نیروی گرانشی ماه
  روی رفتار و سلامت انسان تاثیر می گذارد ؟
  ماه تنها قمر طبیعی سیاره زمین و پنجمین قمر طبیعی بزرگ در منظومه خورشیدی در میان ۱۷۳ ماه موجود در این منظومه است. قطر کره ماه یک‌چهارم کره زمین است و هیچ سیاره دیگری در منظومه خورشیدی، نسبت به اندازهء خود ماهی به این بزرگی ندارد. این قمر با خصوصیاتی که دارد بر روی زمین و به طبع انسان ها تاثیرات زیادی دارد.
  به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، انسان‌ها از قدیم از کره ماه و چرخش منظم آن برای گاهشماری، به‌ویژه در کشاورزی، بهره می‌گرفتند، مسافران و دریانوردان نیز از نور و حضور ماه برای جهت‌یابی و ناوبری استفاده می‌کردند؛ ماه هم‌چنین در اسطوره‌های اقوام حضور زیادی دارد و در برخی فرهنگ‌ها حتی آن را به عنوان یک ایزد پرستش می‌کرده‌اند. گرانش(جاذبه) ماه باعث به‌وجود آمدن جزر و مد آب‌های کره زمین می‌شود و گرانش کره ماه هم‌چنین باعث با ثبات ماندن محور گردش زمین به ‌دور خود می‌شود که در صورت عدم وجود ماه، انحراف محوری زمین مرتبا تغییر می‌کرد و این امر باعث آشفته شدن آب و هوا و فصل‌ها در زمین می‌شد.

  مشخصات کلی ماه در بین سایر اجرام فلکی موقعیت خاصی دارد. قطر آن فقط کمی کوچکتر از قطر عطارد است و به همین جهت غالبا آنرا به عنوان یک سیاره گروه خاکی و مجموعه ماه-زمین را به عنوان یک سیاره دو تایی در نظر می گیرند. گرچه اقمار در مقایسه با سیاره خود بسیار کوچک اند در صورتیکه ابعاد ماه، نسبت به زمین نیز قابل توجه است.

  هر چند با تقریب کلی می توان ماه را به صورت یه کره در نظر گرفت ولی اندازه گیریهای دقیق نشان داده است که بزرگترین
  [ادامه...]

  • ッ Eric : جالب بود و قطعا بشر جدا از محیط و فضای اطرافش نیس..

   5 روز پیش و 20 ساعت قبل

  • wunden influencer : مچکرم :)

   1 هفته

  • شیرین عادل : جالب بود

   1 هفته

  ادامه... دوستان
  • Ariyamehr _
  • ฅ^•ﻌ•^ฅ ♡
  • Hony Jackson
  • احسان رحیمی
  127 هواداران