• مهدی . 2 هفته پیش و 3 روز قبل

  همکاری معمولا خوبه ولی خب از اونجایی که ظریف تو قضیه هست و با اتفاقات مربوط به کشتی‌های چینی که دریا رو جارو میکردن فکر که میکنی استرس میگیری

 • محمدرضا رخشان 3 روز پیش و 12 ساعت قبل

  این اطلاعات رو از یک منبع آگاه خدمتون عرض میکنم به دوستان هم بگید که مطلع بشوند...

  قرارداد با چین به خنثی‌کردن تحریم‌ها کمک می‌کند

  ????چین و روسیه براساس منافع مشترک با ایران همکاری می‌کنند. آن‎ها خصومتی با ما ندارند و به صورت منفعت‌محور وارد شده‌اند و ما نیز به دنبال منافع خودمان هستیم.

  ????پایه این توافق ۲۵ ساله بر مبنای تهاتر و سرمایه‌گذاری مشترک است و از این جهت به خنثی‌سازی تحریم‌ها کمک می‎کند. آمریکایی‌ها و غربی‎ها همواره از درِ خصومت وارد شده‌اند و رابطه ما با آن‎ها به صورت برد - باخت بوده، مانند برجام که ما تعهداتمان را انجام داده‌ایم و آن‎ها سرباز زده‌اند.

  ????اگر با این توافقات فشارهای غربی‌ها را کم‌اثر کنیم، آن‎ها به این نتیجه خواهند رسید که خودشان را از بازار ۸۰ میلیونی جمعیت ما محروم نکنند و در واقع اصل تأمین منافع ملی برای ما موضوعیت دارد، نه شرق و غرب.

  ????موضوع واگذاری برخی مناطق و جزایر به چینی‌ها کذب محض است. آنچه وجود دارد، این است که آن‎ها در مناطق آزاد «سرمایه‌گذاری ویژه» کنند و زیرساخت‌های توسعه را فراهم کنند تا این مناطق تبدیل به مناطقی برای «بازصادرات کالا» شود. آن‎ها سرمایه‌شان را از محل درآمد این کار برداشت می‎کنند.

 • Niaz ! 3 روز پیش و 12 ساعت قبل

  یه چیز بدتراز دوره ی قاجار شدیم!مملکتو به باد دادن ولی همچنان میگن ایران درهرزمینه ای خود کفاست[:ماچی داریم بگیم؟!

 • milad - 3 روز پیش و 12 ساعت قبل

  خوشحالم . دارن با شرایط سخت وفقمون میدن !