• MiNaW _ 2 هفته پیش

  اینو میشه از بعد از تیر ماه ک انتخابات شد تصمیم گرفت . اما حقیقتا هر چی بشه از این بدتر نمیشه . ولی خب دقیقتر بخایم بررسی کنیم کار ممکنه ب جایی برسه ک تو انقلاب انقلاب کنن سر اقتصاد. انقلاب 57 هم همین بود اخه میگفتن گاز و اب و برق مجانی میدن. حالا برا روغن موندن مملکت بعد 40 سال. ولی خب بگیم بد که همه نا امید میشن، ولی چیز خوبی هم نیس. خاکستریه آینده کشور. ب شدت خاکستری و مث خاکستر خطرناک

 • Arezoo Sah 2 هفته پیش

  این تورم چهل و خورده ای درصدی که قدرت خریدی نزاشته واسه مردم
  اما مطمننا سال بعد هم مثل امسال میان میگن ما رشد اقتصادی داشتیم و خیلی عالی تو تحریم عمل کردیم و اقتصاد جهان هم دنبال نسخه اقتصادی ما

 • KAREN T.M 2 هفته پیش

  اقا مهدی امکانات باشه به جای سئوال کنسرت هم براتون میزاره!

 • KAREN T.M 2 هفته پیش

  بله قرن جدید نشده اخر سال ورود به قرن جدید ه ولی سال جدید که هست عزیزم؟در ضمن الان مصطلح که همه جا میگن قرن جدید چون اعداد تقویم اینا میگن!از نظر نجومی و علمی بله چون اخر سال 1400 میشه قرن جدید!

 • KAREN T.M 2 هفته پیش

  از نظر تقویم و....میشه قرن جدید از نظر نجوم 360 روز دیگه مونده!منتها زیاد توفیری نداره !مراد از سئوال نظر مخاطب درباره چشم انداز تغییر شرایط در سال جدید بود !بهرحال شاید بدی قرن جدید اینه که اکثریت ما پیمانه عمرمون تو قرن پیش رو پر میشه!

 • Siavash Dabiri 1 هفته, 1 روز

  از الان به بعد پول میره بسمت تولید،و بازار مسکن،ارز و طلا وارد دوره رکود میشه،تمرکز سیاست خارجه آمریکا از ایران برداشته میشه و میتونیم نفت بیشتری بفروشیم و ارز آوری داشته باشیم،از یک اقتصاد وارد کننده به یک اقتصاد صادر کننده تبدیل میشیم و این خیلی خوبه،اقتصاد ایران وارد عصر گازی کشاورزی میشه،بهترین مشاغل:حوزه درمان،صنایع تبدیلی مثل بازیافت یا تبدیل گاز به برق،حوزه خدماتی،تعمیرات و نگهداری،حوزه مخابرات و چندین حوزه دیگه،خیلی از مشاغل هم دیگه جواب نمیده حتی با کمترین سود و باید تغییر شغل بدن،مغازه داری مرد،دیگه باید سایت و اینستا داشته باشید ووووو میشه تا دو روز حرف زد،کالاهای مصرفی گران تر میشه،هزینه ها سرسام آور میشه،همه و همه باید کار کنن زن و مرد و پیر و جوان،ولی آینده روشنی داره کشورمون،کی باشه نمیدونم

 • محمد علی 1 هفته, 1 روز

  سیاوش جان در بعضی زمینه ها حق باهات اما نه دقیق. نمیشه بگیم صادر کننده ایم و تولید را اسمش رو نیار چون چین اومده وسط بازارمون و اون صادر کنن ه س. تولید تمام میشه. فقط ارز دلار ملک و اون را من مرتب نچیدمش اینجا و و در مورد تجارت های الکترونیکی و آنلاین اینیستا و یوتیوب و گوگل و سایت و کانال... پول خوبی بر میگرد نه اما آدم صبور میخواد و پرتلاش و را ه هایی هم داره اما برای موفقیت در اون باید یه حساب ارزی هم داشته باشی در ادامه بهتون قول میدم و میتونم توضیح بدم که اروپا و آمریکا در نهایتا 10 سال دیگه افتضاح و داغون میشه و همینطور استرالیا. به خاطر جمعیت چینی و مسلمان و پر زاد و ولد که دارن میرن اونجا و نه دین درست درمون دارن و نه فرهنگ و نه هیچ و اونجا یه چیزی میشه بد تر از جای پای داعش و اینم بهتون قول میدم که 20 سال دیگه ایران به اوج آزادی اروپا میرسه و میشه بهشت دنیا. بعد این چند سال نابودی. این را میدونم اما نمیتونم توضیح بدم. شبتون خوش فعلا

 • KAREN T.M 1 هفته, 1 روز

  از انجیکه کلا در کشور ما هیچگ.نه برنامه ریزی و....وجود نداره وبیشتر بر مبنای شعار اداره میشه فقط امیدوارم بدتر نشه!از سال 68 در کشور برنامه های مثلا 5 ساله عمرانی/اجتماعی تدوین میشد تو سال 75 برنامه 25 ساله ی تدوین شد که هدفش این بود در سال 1400 ایران از نظر اقتصادی /اجتماعی و رفاه سرامد در منطقه و جهان باشه !الان سال 1400 خودتون قضاوت کنید!
  مگه تو دوره احمدس نژاد ما تحریم بودیم ؟در ان دوره ایران نفت بشکه 120 دلار میفروخت و در همون ذدوره ایران 750 میلیارد دلار عایدات از فروش نفت بدست اورد یعنی در همون دوره به اندهزه کل درامد نفتی که ایران تا قبل از انقلاب بدست اوردهبود بدست اورد ولی نتیجه ش چه شد؟الان شاخص فلاکت 65 /و ارزش پول ملی ایسران در جهان در رتبه اخر !
  این مطالب خلاصه رو در پاسخ دوستی که از خاتمه تحریم وفروش نفت گفته بود بیان کردم!تجربه نشون دادم چه نفت بشه بشکه 500 دلار چه تحریم هیچ فایده ی به حال ملت بی پناه نداره!
  اصولا اقتصاد بی برنامه ایران در طول 4 دهه گذشته توری که فقط بایستی دعا کرد امسال بدتر از پارسال نشه!...حرف زیاده و البته گفتنش تکرار مکرارت!